درماني براي بيماري خاموش قرن

۱۳۸۵/۱۲/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1556
درماني براي بيماري خاموش قرن
در اين ميان پوکي استخوان شايع ترين بيماري متابوليک به شمار مي رود که حدود 25 ميليون نفر تنها در کشور ما به آن مبتلا هستند و سالانه براي درمان اين بيماري 27000 ميليارد تومان هزينه صرف مي شود ، در حالي که براساس توصيه پزشکان ، مصرف کلسيم و ويتامين D به همراه ورزش يک شيوه مهم کمک به جلوگيري از پوکي استخوان تلقي مي شوند.
امروزه بيشتر پزشکان به منظور پيشگيري و کنترل بيماري پوکي استخوان که بيماري خاموش قرن نام گرفته است ، نسبت به تجويز کلسيم دي فورت (Calcium-Dfort) اقدام مي کنند ؛ البته کلسيم دي فورت هايي که هم اکنون به وسيله پزشکان تجويز مي شود ، از نوع وارداتي هستند ، اما بتازگي پژوهشگران کشور با هدف رفع نياز بازار داخل و صادرات اين محصول در آينده نسبت به توليد اين دارو اقدام کرده اند. دارا بودن 400 واحد ويتامين D که 2 برابر کلسيم D هاي معمولي موجود در بازار است ، کمک به جذب بيشتر کلسيم ، به دليل داشتن ويتامين D و جلوگيري از دفع کلسيم از جمله مزاياي اين کلسيم به شمار مي رود.
فراموش نکنيم مصرف روزانه يک قرص کلسيم دي فورت 400واحد ، ويتامين D3 مورد نياز بدن را تامين مي کند و در صورتي که فردي در نيمه نخست زندگي يعني پيش از 30 سالگي کلسيم کافي مصرف نکند ، حفظ کلسيم در استخوان ها به دليل آن که جذب کلسيم در بالاي 30 سالگي و بويژه پس از 35سالگي به کندي انجام مي شود ، جبران ناپذير است. قرص کلسيم توليد داخل يک مکمل غذايي موثر در کاهش کلسيم خون (هايپوکلسي) ، پيشگيري و کنترل پوکي استخوان ، کاهنده فسفات خون (هايپوفسفاتي) و موثر در کمبود ويتامين D3 محسوب مي شود. ضمن آن که ويتامين D موجود در اين فرآورده به جذب کلسيم در خون کمک مي کند و مانع از دفع کلسيم مي شود، همچنين از آنجا که براي جذب هر چه بهتر کلسيم ، در حال حاضر پزشکان ويتامين D را براي افراد بالاي 30 سال توصيه مي کنند ، اين قرص ها حاوي 500 واحد کلسيم D و 400 واحد ويتامين هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.16571s, 18q