وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رایگان شدن برخی داروهای بیماران صعب العلاج به پیشنهاد شورایعالی بیمه و تصویب هیئت دولت خبر داد.

سلامت نیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رایگان شدن برخی داروهای بیماران صعب العلاج به پیشنهاد شورایعالی بیمه و تصویب هیئت دولت خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، علی ربیعی گفت: این تصمیم در جلسه اخیر هیئت دولت گرفته شد و قرار شد تعدادی از داروها را تحت پوشش بیمه ای ببریم که بیشتر برای بیماریهای صعب العلاج و خاص است.

وی افزود: در برخی از این بیماری ها صددرصد هزینه داروها را خودمان پرداخت می کنیم و حتی فرانشیز برخی از آنها را هم رایگان می کنیم. برخی داروهای بیماری های صعب العلاج و خاص هم اساسا تحت پوشش بیمه نبودند که آنها را هم تحت پوشش قرار دادیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: به هیچ عنوان سازمان های بیمه گر خدمات بسته های دارویی را کاهش نداده اند و اصلا اجازه این کار را ندارند.

وی درباره داروی بیماران هموفیلی که پیش از این مسئولان وزارت بهداشت اعلام کرده بودند تامین اجتماعی در اقدامی غیرقانونی حمایت خود را برداشته است، توضیح داد: موضوع از این قرار بود که سازمانهای بیمه گر باید یکسان رفتار کنند. بیمه ها صددرصد هزینه داروی ایرانی را که بیماران هموفیلی می خواهند، پرداخت می کنند.

ربیعی افزود: افرادی که مایلند یا پزشکشان تشخیص می دهد داروی خارجی استفاده کنند، معادل صد در صد قیمت داروی ایرانی را پرداخت می کنیم بنابراین هیچ دارویی را از حمایت بیمه ای خارج نکرده ایم.

ربیعی گفت: بر اساس مصوبه شورایعالی بیمه که در جلسه اخیر هیات وزیران ارائه شد، تعداد جدیدی دارو آوردیم که بیشتر برای بیماران صعب العلاج و خاص بود و در آنجا هدف گیری و پوشش بیمه ای آنها را افزایش دادیم.

وی افزود: