اخبار کامل چهارشنبه سوری

۱۳۸۵/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1700
اخبار کامل چهارشنبه سوری

اتاق هدايت بحران وزارت بهداشت:
هيچ مورد فوتي يا آسيب شديد در خصوص حوادث چهارشنبه‌سوري گزارش نشد
اتاق هدايت بحران وزارت بهداشت (EOC) اعلام كرد كه تا كنون هيچ مورد فوتي يا آسيب شديد در خصوص حوادث چهارشنبه‌سوري در شهرستانها گزارش نشده است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، بر اساس اعلام اتاق هدايت بحران وزارت بهداشت، از ميان تماس‌هاي برقرار شده با (115)، در كردستان 12 مورد كه تنها سه مورد منجر به انتقال به بيمارستان شده، كرمانشاه 5 مورد، بوشهر يك مورد، اصفهان دو مورد، سمنان، گلستان، گيلان، زنجان، اهواز، زاهدان اروميه هر كدام يك مورد انتقال به بيمارستان گزارش شد.

بر اساس اين گزارش به غير از آمارهاي مربوط به تهران، در مجموع تا اين لحظه 20 مصدوم از طريق خودروهاي اورژانس كشور به بيمارستان منتقل و 19 تن نيز به صورت سرپايي درمان شدند.

از سوي ديگر شمار مصدومان انتقال يافته به بيمارستانهاي تهران توسط اورژانس نيز 22 تن اعلام شد.

همچنين 19 تن نيز پيش از رسيدن امداد گران اورژانس به موقعيت اعلام شده از طرق ديگر به مراكز درماني منتقل شدند. 

 

سنگريزه‌هاي نارنجك منفجر شده از چشمان خون‌آلود پسر جوان بيرون مي‌ريخت

جوان 18 ساله، در حالي به بيمارستان سوانح و سوختگي تهران انتقال داده شد كه به شدت دچار خونريزي از ناحيه هر دو چشم بود، به طوري كه در حال انتقال به اورژانس، سنگريزه‌ها همراه با خون از چشمش بيرون مي‌ريخت.

به گزارش  ايسنا، اين جوان 18 ساله كه «محمد حسن» نام داشت، در محله درقازي كن ساكن است و به گفته‌ مادرش، او بدون هيچ توجهي به خواسته‌هاي والدينش و هشدارهاي آنها مبني بر استفاده نكردن از مواد محترقه، در حالي كه بيش از 300 بسته كوچك نارنجك دستي را حمل مي‌كرد، در راهرو منزلش دچار حادثه و آسيب شد.

براساس اين گزارش دست راست اين نوجوان تا ناحيه مچ از هم شكافته شده و هر دو چشم اين جوان بينايي خود را از دست داده است.

براساس اين گزارش دست و پاي «محمد» دچار 5 شكستگي شده و به گفته‌ پزشكان معالج اين بيمار شدت آسيب وارده به ناحيه چشم به خاطر قرار دادن سنگريزه و شيشه خورده در نارنجك‌هاي دستي، به شدت افزايش يافته است.

  
 رييس مركز اطلاع‌رساني نيروي انتظامي تهران خبر داد:
دستگيري 327 تن در چهارشنبه آخر سال 85 تهران تا كنون

رييس مركز اطلاع‌رساني نيروي انتظامي تهران بزرگ آخرين آمار دستگيرشدگان در حوادث چهارشنبه آخر سال 85 تا كنون را اعلام كرد.

سرهنگ مهدي احمدي در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوادث ايسنا شمار دستگير شدگان مرتبط با حوادث چهارشنبه آخر سال را در تهران، 327 تن اعلام كرد. به گفته وي اين تعداد در پي ايجاد ناامني و اخلال در امنيت شهروندان دستگير شدند. سرهنگ احمدي افزود: دستگيرشدگان هم اكنون در اختيار يگانهاي انتظامي هستند و در صورت لزوم براي آنها پرونده تشكيل مي‌شود.

پاساژ «يمن» در ميدان رازي تهران دچار حريق شد

زيرزميني در پاساژ «يمن» واقع در ميدان رازي تهران دچار حريق شد.

به گزارش  ايسنا، اين حادثه حدود يك ساعت پيش به ستاد فرماندهي آتش‌نشاني تهران اعلام شد، از وسعت زيادي برخوردار بود، بطوريكه 6 ايستگاه اين سازمان جهت اطفاي حريق به موقعيت مورد نظر اعزام شدند.

بر اساس آخرين گزارشها، ماموران آتش‌نشاني حاضر در محل ضمن تخليه دود، كانون حريق را شناسايي كرده و درصدد اطفاي حريق هستند. 

علت اين حادثه هنوز معلوم نيست اما به علت گستردگي آن مديرعامل و معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني نيز در محل حضور يافته و از نزديك عمليات آتش‌نشانان را تحت كنترل گرفتند. گفتني است زيرزمين محل وقوع حادثه انبار لاستيك بوده كه دچار حادثه شده است.

 
 جوان 19 ساله حامل مواد محترقه، با مصدوم كردن يك رهگذر تا مرز نابينايي رفت

جوان 19 ساله‌اي كه قصد انتقال بيش از دو كيلو مواد محترقه در قالب 30 بسته نارنجك را داشت، به دنبال بي‌احتياطي و پرتاب بر روي زمين موجب آسيب‌ديدگي شديد يك عابر پياده شد.

به گزارش  ايسنا در اين حادثه جوان 19 ساله‌اي كه قصد انتقال بسته‌هاي نارنجك را از انباري منزلشان به محوطه خيابان را داشت، بر اثر پيچ‌خورگي پا به زمين خورد كه در پي آن بسته‌هاي حاوي مواد محترقه خطرساز با برخورد با زمين انفجار مهيبي را رقم زد.

به اين ترتيب به‌دنبال وقوع اين حادثه، جوان 22 ساله‌اي كه در حال عبور از محل بود، به شدت آسيب ديد، به طوري كه در ميان مراجعان به مركز سوانح و سوختگي شهيد مطهري با 49 درصد سوختگي در تمامي نقاط بدن بيشترين درصد سوختگي در ميان انتقال يافتگان به اين بيمارستان را داراست.

بر اساس اين گزارش جوان 19 ساله حامل مواد محترقه نيز دچار 15 درصد سوختگي در ناحيه سينه و صورت شده است.

بنا بر اعلام پزشكان معالج اين مصدوم، وي از ناحيه هر دو چشم به دليل وجود سنگ‌ريزه و شيشه‌خورده در نارنجك‌هاي دستي دچار خونريزي شديد شده و تلاش براي نجات چشمانش از نابينايي ادامه دارد.

26 مصدوم حوادث چهارشنبه سوري در كشور راهي بيمارستان شدند

 بر اساس آخرين گزارش اورژانس كشور تاكنون 26 مصدوم حوادث چهارشنبه سوري كه دچار سوختگي شديد شده‌اند به بيمارستان منتقل شدند.  
 
رضا دهقان پور، معاون حوادث و عمليات اورژانس كشور در گفت و گو با فارس،‌ افزود: بر اساس آخرين گزارش مراكز اورژانس استانها تاكنون فقط در 4 استان گزارش انتقال مصدوم داشته‌ايم و به جز استانهاي گيلان، تهران، كرمانشاه و آْذربايجان غربي گزارش انتقال مصدوم به بيمارستان نداشته‌ايم.
وي اضافه كرد: گزارشهاي ارسالي نشان مي دهد در استان گيلان سه نفر مصدوم حوادث چهارشنبه سوري به بيمارستان منتقل شدند و دو مورد سوختگي نيز در محل مداوا شدند.
وي گفت: در استان كرمانشاه نيز 5 نفر به علت سوختگي به بيمارستان منتقل شدند، در استان آذربايجان غربي نيز تاكنون انتقال 5 نفر به بيمارستان گزارش شده و در تهران نيز بر اساس آخرين آمار موجود 13 نفر به علت مصدوميت ناشي از سوختگي به بيمارستان منتقل شدند.
وي افزود: اتاق عمليات و هدايت بحران وزارت بهداشت به طور مداوم گزارشهاي عملياتهاي اورژانس كشور را دريافت و آناليز مي‌كند و آمبولانسهاي اورژانس كشور به محض اطلاع به محل حوادث اعزام مي‌شوند.

32 مصدوم اورژانسي به بيمارستان منتقل شدند

بر اساس آخرين اطلاعات اتاق بحران اورژانس كشور، تا ساعت 10 امشب 32 مصدوم شديد حوادث چهارشنبه سوري از سوي اورژانس به بيمارستان منتقل شدند.   
 
رضا دهقان‌پور، معاون حوادث و مسئول اتاق بحران اورژانس كشور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس، افزود: بر اساس آخرين آمار موجود تا ساعت 10 امشب، 20 نفر در تهران به بيمارستان منتقل شدند، علاوه بر آن در هر يك از استانهاي كردستان، اردبيل، گرگان، خوزستان(اهواز)، آْذربايجان غربي، كرمانشاه يك نفر، در استان گيلان سه نفر و در كرمانشاه 5 نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوري به بيمارستان منتقل شدند.
به گفته وي بسياري از حوادث آتش سوزي جزئي به اورژانس اطلاع داده نمي‌شود، ضمن اينكه بسياري از ماموريتهاي اورژانس به درمان سطحي در محل ختم مي‌شود و فقط موارد معدودي از آسيب ديدگان به انتقال مصدوم به بيمارستان منجر مي‌شود.

 
 

 

 
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.7427s, 19q