سه مركز سقط غيرقانوني جنين كشف و تعطيل شد

۱۳۸۵/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1724
سه مركز سقط غيرقانوني جنين كشف و تعطيل شد

دكترمحمدعلي امام هادي در گفت و گو با ايسنا، با بيان اين مطلب اظهار داشت: با اشاره به وجود مراكزغيرقانوني سقط جنين اين معاونت خود را متعهد مي‌داند تا با كشف، تعطيل و معرفي متخلفان به مراجع قانوني با اين عمل غير اخلاقي و غير قانوني مبارزه كند.


وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر عليرغم تصويب قانون سقط درماني و مجوز صادره براي 51 مورد بيماري و ايجاد نقطه عطفي براي اين موضوع،‌همچنان گروهي سودجو با استفاده از ناآگاهي و ضعف فرهنگي مردم اقدام به اين عمل غيرشرعي و غيرقانوني مي‌كنند.

بنا به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، بسياري از اين سقط‌هاي غير قانوني منجر به عوارض وخيمي براي زنان مي‌شود. نازائي دائمي، عفونت منتشر خون، شوك عفوني، استرس‌هاي شديد رواني، افسردگي، اضطراب و در مواردي (كه چندان نادر نيز نمي‌باشد) مرگ به دنبال سقط غير قانوني جنين مشاهده شده است.

اين مقام مسئول از كشف، تعطيلي و معرفي متخلفان سه مركز غيرقانوني سقط جنين در شهر تهران طي ده روز اخير خبر داد و افزود: نكته مهم آنكه در يكي از موارد فرد عامل، دانشجوي اخراجي و فاقد مدارك معتبر پزشكي بوده و در دو مورد نيز اين عمل در منزل متهمين صورت مي‌گرفته است.

دكتر امام هادي از همشهريان خواست تا از همكاري با اين معاونت و ارائه اطلاعات مردمي براي ايجاد جامعه‌اي سالم و به دور از انحرافات اخلاقي و اجتماعي دريغ نورزند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.46433s, 18q