معاون تحقیق و توسعه ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت:هر فرد تهرانی سالیانه حدود 6 برابر وزن خود زباله تولید می‌کند.

مهندس امیر حسن جعفری ورامینی معاون تحقیق و توسعه ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران خاطرنشان کرد: مطابق استانداردهای سازمان بهداشت جهانی وضعیت هوا فقط یک روز در سال می‌تواند در وضعیت ناسالم قرار گیرد، در حالیکه تعداد روزهای ناسالم در سال 1386 برابر با 25 روز و در سال 1387 برابربا 51 روز بوده است.

همچنین وی در ادامه با اشاره به اینکه خسارات ناشی از آلودگی هوا 7/8 میلیارد دلار در سال 2004 (بالاتر از بودجه تبصره 13 و معادل واردات بنزین) بوده است گفت: با روند موجود این خسارت رقمی معادل 20 میلیارد دلار در سال 2019 خواهد بود.

معاون تحقیق و توسعه ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در این نشست در ارتباط با وضعیت تولید پسماند در تهران گفت: روزانه بیش از 7 هزار تن زباله تولید می‌شود که حدود 70 درصد زباله تر (مواد فساد پذیر) و 30 درصد زباله خشک است همچنین وی ارزش تقریبی زائدات تولیدی در تهران را بیش از 180 میلیون تومان در روز برآورد کرد.

وی در ادامه نیز با بیان اینکه در تهران متوسط سرانه زباله 320 کیلوگرم است افزود: هر فرد تهرانی سالیانه حدود 6 برابر وزن خود زباله تولید می‌کند که میزان تولید پسماندهای جامد در مناطق شهری تهران در طی سالهای 1380 تا 1385 رشدی نزدیک به 1/1 درصد داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha