افراد مبتلا به ديابت، 2 برابر ديگران دچار افسردگي مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۱/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1909
افراد مبتلا به ديابت، 2 برابر ديگران دچار افسردگي مي‌شوند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان؛ به گفته محقق بخش روان درماني دانشگاه بوخوم، يك چهارم مبتلايان به بيماري قند، دچار علايم افسردگي هستند كه اين امر نه تنها كيفيت زندگي اين بيماران را به طور قابل ملاحظه‌اي كاهش مي‌دهد، بلكه طول عمر آنها را نيز كوتاه مي‌كند.
محققان تاكيد كردند، از آنجايي كه روند بيماري ديابت در افراد افسرده بدتر است، علايم و پيامدهاي ناشي از ديابت از جمله صدمه هاي چشمي و كليوي نيز اغلب در آنها زودتر بروز مي‌كند.
بنابراين گزارش؛ محققان علت اصلي بروز ناراحتي‌هاي روحي در مبتلايان به ديابت را در درجه اول تشخيص اين بيماري در آنها مي‌دانند. اين بيماران بايد بعد از تشخيص ديابت با خود كنار بيايند كه مجبورند براي باقي عمرشان دارو مصرف كند.
علاوه بر اين تغييرات، ميزان قند خون در اين بيماران حس و حال و توانايي‌هاي آنها را محدود مي‌كند و زماني كه اختلال در خواب و اشتها و نيروي بدني كم را با عوامل قبلي تركيب كنيم، همه موارد مي‌تواند زمينه را براي بروز بيماري‌هاي روحي در مبتلايان به ديابت ايجاد كند.
محققان دانشگاه بوخوم آلمان قصد دارند طي يك تحقيقي، امكانات مختلف را براي درمان افسردگي افراد ديابتي امتحان و بررسي كنند.
بر اساس اين گزارش، هدف محققان آن است كه افسردگي اين بيماران را بهبود بخشند و فشار ناشي از ابتلا به ديابت را در افراد مبتلا كاهش دهند و كيفيت زندگي آنها را ارتقا بخشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.08304s, 19q