کمبود ۴۰هزار تخت بیمارستانی در کشور

۱۳۹۵/۰۷/۰۶ - ۱۴:۵۰ - کد خبر: 193856
کمبود ۴۰هزار تخت بیمارستانی در کشور

سلامت نیوز:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کمبود ۴۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور خبر داد.

بهخ گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،سید حسن قاضی زاده هاشمی ، با بیان اینکه تعداد تخت های بیمارستانی مان فوق العاده کم است، اظهار کرد: ما اگر خیلی هنر کنیم شاید بتوانیم حدود چهار تا پنج هزار تخت بیمارستانی را به مجموعه تخت های موجود اضافه کنیم.

وی افزود: حدود ۴۰ هزار تخت بیمارستانی در سراسر کشور نیاز داریم، مهمترین ارزش اقتصادی بر آنها مترتبط است چون آنها هستند که کار می کنند و بنگاهها را اداره می کنند و به عنوان هزینه محسوب نمی شود بلکه سرمایه گذاری است که جاهای دیگر بتوانند سودش را ببرند و برای مردم نیز یک آرامش روانی ایجاد کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در وهله نخست مردم بایستی پیشگیری کنند که بیمار نشوند و اگر بیمار شدند همان رنج بیماری برایشان کافی باشد، نباید دغدغه پیدا کردن تخت بیمارستان، پزشک، تجهیزات و پرداخت هزینه هایشان را داشته باشند.

هیچ اقدام ملموسی در بخش بهداشت روان انجام نشده است

هاشمی در خصوص اقدامات انجام شده در بخش بهداشت روانی تصریح کرد: متاسفانه در طول این سالها و حتی پیشتر هیچ اقدام ملموسی در این خصوص انجام نشده، کار جدی که بایستی صورت گیرد حمایت و کمک مالیست به بیماران که در این زمینه بیمه ها بایستی کمک کنند.

وی گفت: البته بیمه ها منابعشان برای همین تعهدادتی هم که کرده اند پاسخگو نیست، متاسفانه در این رابطه هیچ حمایت بیمه ای صورت نگرفته که بایستی مجلس در برنامه ششمی که در حال تدوین است به این بخش توجه کند.

هاشمی افزود: موضوع بیماریهای اعصاب و روان و مشکلات خلقی که وجود دارد در این منطقه از جهان هم زیاد است و ما نیز به هر دلیلی از این قاعده مستثنی نیستیم، بخشی از آن اتفاقاتی است که در طول ۲۰۰ سال گذشته رخ داده و الان هم می بینیم که در منطقه خودمان آشوب زده، به رغم اینکه کشورمان امن است، ما یک جنگ بسیار خانمان سوزی را سوای از مسئله حوادث و آسیب هایی که هست، پشت سر گذاشتیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سالانه حدود ۲۰ هزار نفر از جوانترین نیروهای کشور در اثر تصادف جانشان را از دست می دهند، بخشی دیگری هم از موضوع طلاق گرفته تا دیگر آسیب های اجتماعی از جمله عوامل این آشوب زدگی به شمار می رود.

وی در پایان عنوان کرد: به طور واقعی بایستی کاری اساسی در حوزه سلامت روان انجام شود، در دولت تدبیر و امید ما در بخش پیشگیری به ازای هر ۵۰ هزار نفر توانستیم کارشناس سلامت روان بکار بگیریم و پرونده تشکیل دهیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.79961s, 19q