شكايت كليساي اسپانيا از تبليغات قانوني‌كردن سقط جنين و خودكشي داوطلبانه

۱۳۸۶/۰۱/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1955
شكايت كليساي اسپانيا از تبليغات قانوني‌كردن سقط جنين و خودكشي داوطلبانه

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، روزنامه آ.ب.ث چاپ مادريد امروز جمعه گزارش دادكليساي كاتوليك اسپانيا در اين اطلاعيه نوشت:"ما در لحظه‌اي نگران‌كننده در تاريخ خودبه‌سر مي‌بريم".

طبق اين گزارش كليساي اسپانيا عقيده دارد كه تغييرات قانوني اخير ، اسپانيا را به كشوري مبدل كرده است كه از نظر قانوني كمترين حفاظت را نسبت به جان انسانها در جهان دارد.

اين روزنامه نوشت : حوزه اسقفي اسپانيا به مناسبت "روز جهاني زندگي" اين اطلاعيه را منتشر كرده است.

در اين اطلاعيه كليسا از توسعه فرهنگ مرگ در جامعه اسپانيا شكايت كرده است و تبليغات دولتي و گروه‌هاي فشار را در آزادكردن سقط جنين و خودكشي داوطلبانه تاييدكننده آن اعلام كرده است.

طبق اين گزارش حوزه اسقفي اسپانيا در اين متن بيشترين نگراني خود را تبليغات ارگانهاي مختلف در ترويج پذيرش جامعه در مورد خودكشي داوطلبانه ذكر كرده است.

كليساي اسپانيا توضيح مي‌دهد راهي را كه براي اين كار در اسپانيا در پيش گرفته‌اند همچون روشي است كه براي تغيير قوانين طلاق به كار بردند.

در متن اين اطلاعيه در مورد خودكشي داوطلبانه آمده است كه در اين تبليغات موارد غمناكي را به نمايش مي‌گذارند تا به اين صورت احساسات خوب و دلرحمانه براي كمك به بيمار بر قضاوت صحيح غلبه كند و اين عمل را بازي با احساسات اعلام كرده است.

اسقفهاي اسپانيا تصريح كردند كه جامعه كشورشان فرصت دارد اين راه را كه به خودكشي داوطلبانه منتهي مي‌شود ترك كند و مومنان را به ايجاد فرهنگي مناسب با شان فرد بيمار و ارزش حياتش دعوت كرد تا به اين صورت وجدان آنها را در برابر غيراخلاقي بودن خودكشي داوطلبانه بيدار كند.

اين روزنامه گزارش كرد مقامهاي كليساي اسپانيا اعلام كردند كه در كشورشان قوانيني در مورد سقط جنين وجود دارد كه عليه جان انسانها اقدام مي كند و به اين خاطر بايد از بين بروند.

خاطرنشان مي‌شود كليساي اسپانيا اين اطلاعيه را پس از اين كه در ماه جاري ميلادي با تقاضاي خانم "اينماكولادا اچباريا" براي خودكشي داوطلبانه موافقت شد و هفته گذشته به اجرا گذاشته شد منتشر كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.43238s, 18q