وزیر بهداشت نوشت: طی سه سال گذشته تلاش زیادی برای محرومیت‌زدایی از چهره‌ سیستان‌ و‌ بلوچستان صورت گرفته و زحمات زیادی کشیده شده است. اکنون ۲۹۴ پروژه بهداشتی و درمانی در حال ساخت است و هیچ مرکز درمانی بدون پزشک وجود ندارد.

تمام مراکز درمانی سیستان‌ و‌ بلوچستان دارای پزشک شدند

سلامت نیوز:وزیر بهداشت نوشت: طی سه سال گذشته تلاش زیادی برای محرومیت‌زدایی از چهره‌ سیستان‌ و‌ بلوچستان صورت گرفته و زحمات زیادی کشیده شده است. اکنون ۲۹۴ پروژه بهداشتی و درمانی در حال ساخت است و هیچ مرکز درمانی بدون پزشک وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، سید حسن هاشمی - وزیر بهداشت در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود سفر به اقصی نقاط کشور به‌ویژه مناطق محرومی چون سیستان ‌و بلوچستان و دیدار با مردمی مهربان و قدرشناس و کم توقع را  از شیرین‌ترین و خاطره انگیزترین بخش‌های زندگی خود عنوان کرد و نوشت: بر این باورم آنها که گاه از سر بی انصافی و گاه از روی غرض‌ورزی بر طرح تحول سلامت می‌تازند، حتی نمی‌دانند «فنوج»، «بنت» و «قصر قند» کجاست.

متن کامل یادداشت دکتر هاشمی که  با عنوان " لذت ناب سفربه مناطق محروم" در صفحه شخصی خود منتشر کرده به شرح زیر است:

بدون تردید، سفر به اقصی نقاط کشور به‌ویژه مناطق محرومی چون سیستان ‌و بلوچستان و دیدار با مردمی مهربان و قدرشناس و کم توقع، از شیرین‌ترین و خاطره انگیزترین بخش‌های زندگی من خواهد بود.

آن‌چه طی چهار روز در این سرزمین زرخیز اما کم برخوردار دیدم، رضایت مردم از خدمات بهداشتی و درمانی طی سه سال گذشته بود و افزایش دسترسی به امکانات بهداشتی، کاهش هزینه‌ها و ایجاد شغل از طریق افزایش تحرک و فعالیت بخش‌های گوناگونی که برای سلامت مردم تلاش می‌کنند؛ گرچه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

طی سه سال گذشته تلاش زیادی برای محرومیت‌زدایی از چهره‌ سیستان‌ و‌ بلوچستان صورت گرفته و زحمات زیادی کشیده شده است. به گفته‌ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر که شهرهای بلوچستان تحت مدیریت وی قرار دارد، اکنون 294 پروژه بهداشتی و درمانی در حال ساخت است و هیچ مرکز درمانی بدون پزشک وجود ندارد. تعداد پزشکان از 24 نفر به 117 نفر رسیده و 61 پزشک متخصص در حال خدمات دهی به مردم خوب این منطقه هستند.

با این پزشکان هم جلسه‌ای داشتم؛ انساندوستی و عشق به خدمت در کلام و نگاه‌شان موج می‌زد. به‌واقع آنها که در محروم‌ترین استان کشور خدمت می‌کنند، چقدر فاصله دارند با برخی که زبان‌شان فقط به نقد باز است و چقدر فاصله دارند با هجمه‌های بی‌انصافانه و بی‌محابای عده‌ای علیه جامعه پزشکی.

من بر این باورم آنها که گاه از سر بی انصافی و گاه از روی غرض‌ورزی بر طرح تحول سلامت می‌تازند، حتی نمی‌دانند «فنوج»، «بنت» و «قصر قند» کجاست. نمی‌دانند محرومیت از خدمات بهداشتی و درمانی طی سال‌های گذشته چه بر سر این مردم مظلوم آورده بود و شیرینی لبخند را بر لبان آنها پس از دریافت خدمات طرح بزرگ و مردمی تحول سلامت تجربه نکردند.

و آنچه مرا به ادامه این مسیر امیدوارمی‌کند، عشق همکاران سخت‌کوش و بی‌ادعایم به خدمت و دیدن لبخند رضایت در چهره مردم مهربان این سرزمین است و در آستانه هفته وحدت چه دلگرم کننده است دیدن هماهنگی، همدلی و برادری این ملت و علمای اهل تسنن و تشیع برای ساختن ایران عزیز. امیدوارم در سفرهای آتی، با تلاش همکارانم در مراکز آموزشی، بهداشتی و درمانی، شاهد رفاه و شادی بیشتر این مردم بزرگوار باشیم.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha