حداقل سن ازدواج اتباع بيگانه داوطلب مهاجرت به انگليس افزايش يافت

۱۳۸۶/۰۱/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2043
حداقل سن ازدواج اتباع بيگانه داوطلب مهاجرت به انگليس افزايش يافت

وزارت كشور انگليس روز چهارشنبه اعلام كرد، اين اقدام كه از سال ‪۲۰۰۸‬ آغاز خواهد شد، به منظور مقابله با ازدواج‌هاي صوري به منظور كسب اجازه اقامت در انگليس صورت گرفته و بخشي از برنامه گسترده و بلند مدت سياست مبارزه با مهاجرت‌هاي بي‌رويه و غيرقانوني در اين كشور است.

مقررات جديد درباره افزايش حداقل سن متقاضيان خارجي ازدواج با اتباع انگليسي در شرايطي وضع شده كه حداقل سن ازدواج اتباع انگليسي داوطلب ازدواج با خارجي‌ها همچنان ‪ ۱۸‬سال است.

به گفته "جان ريد" وزير كشور انگليس، اين اقدام همچنين در مقابله با ازدواج‌هاي اجباري و بدون رضايت طرفيني كه عمدتا بين اتباع كشورهاي آسياي جنوب شرقي و انگليسي‌هايي كه اصالتا از آن منطقه هستند، نيز مي‌تواند موثر واقع شود.

در صورت اجراي كامل مقررات جديد سالانه حدود ‪ ۳‬هزار نفر از تعداد زنان جوان مهاجر عمدتا هندي كه بر مبناي ازدواج با اتباع انگليسي به اين كشور مهاجرت مي‌كنند، كاسته خواهد شد.

يكي ديگر از راهكارهاي جديد دولت انگليس براي مقابله با ازدواج‌هاي صوري براي كسب اجازه اقامت اين كشور، اجباري كردن آزمون درك و شناخت از فرهنگ و زبان انگليسي است كه متقاضيان ازدواج با اتباع انگليسي بايد در آن پذيرفته شوند و نشان دهند كه در جامعه جديد منزوي و بدون ارتباط نخواهد ماند.

از ديگر موارد اين اقدامات محدودكننده مهاجرت، اجباري شدن مصاحبه براي رواديد ازدواج و انگشت نگاري افراد خارجي متقاضي ازدواج با اتباع انگليس، ثبت و ضبط بايومتريك چشم، اجباري شدن استفاده از كارت شناسايي ملي و اثبات هويت آنان از طريق سيستم‌هاي جديد علمي و بين‌المللي است.

يكي ديگر از موارد سختگيري جديد مهاجرتي ضرورت كنترل و گزارش ثبت نام افراد داراي ويزاي دانشجويي است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.01402s, 19q