معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت، از آمادگی کامل مراکز درمانی دولتی و فعالیت ۵۰ درصدی بخش خصوصی برای ارائه خدمات به بیماران و مسافران نوروزی خبر داد.

مراکز درمانی دولتی در نوروز تعطیل نیست/ مردم با ۱۹۰ تماس بگیرند

سلامت نیوز:معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت، از آمادگی کامل مراکز درمانی دولتی و فعالیت ۵۰ درصدی بخش خصوصی برای ارائه خدمات به بیماران و مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  مهر، دکتر علی ماهر با حضور در برنامه «نبض» که شب گذشته از شبکه خبر روی آنتن رفت، گفت: وزارت بهداشت طرح سلامت نورزی را برنامه ریزی کرده که این طرح از ساعت ۸ صبح ۲۴ اسفند آغاز شده و تا ۱۴ فروردین ادامه می یابد.

وی افزود: ما سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ پایگاه در اختیار داشتیم که به مسافران نورزی خدمات لازم را ارائه می کرد. امسال اورژانش کشور به ترتیب ۳۰، آمبولانس ها ۴۰، موتور آبمولانس ۴۷ و ایستگاه سلامت هم ۱۷ درصد افزایش تجهیزات داشته است.

ماهر ادامه داد: هلال احمر بازوی ما در تامین سلامت مسافران نوروزی است، نرم افزار درمان یاب نخستین اپلیکیشنی است که مردم می توانند از طریق آن به مراکز درمانی دسترسی پیدا کنند.

وی گفت: ما ۵۰ درصد نیروهایمان را در ایام نوروز و در مراکز درمانی حاضر خواهیم داشت، ما هیچ بیمارستانی را خالی نخواهیم گذاشت تا در ایام نوروز بتوانند خدمات لازم را به مسافران ارائه دهند.

ماهر افزود: هیچکدام از مراکز درمانی دولتی در ایام عید تعطیل نیست و در هر مرکز درمانی متخصصان بیهوشی و اورژانس حضور دارند.

وی با اشاره به فعالیت ۵۰ درصدی مراکز درمانی خصوصی ، گفت: برنامه ریزی برای فعالیت مراکز اورژانس و بیمارستان های خصوصی هم صورت گرفته و بر فعالیت آنها نظارت می شود.

ماهر افزود: شماره سه رقمی ۱۹۰ از ابتدای تعطیلات آماده است تا به همه پرسش ها و مشکلات مردم  در حوزه سلامت و بهداشت پاسخ دهد.

وی گفت: بیمارستان های تخصصی هر کدام بسته به نوع تخصص، متخصین عمومی و اورژانس را حاضر خواهند داشت و مابقی متخصصان آماده به زنگ هستند تا در صورت لزوم در مراکز درمانی حاضر شوند.

ماهر افزود: بخش اورژانس عمده حجم مراجعات نوروزی ما را به خود اختصاص می دهد و این بخش ۱۰۰ درصد فعال خواهد بود اما سایر بخشها تا ۵۰ درصد فعال اند.

  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha