رازهای دلچسب مادر بودن

۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۱۷:۲۴ - کد خبر: 213415
رازهای دلچسب مادر بودن

سلامت نیوز: شکی نیست که مادر شدن، تجربه‌ای شگفت‌انگیز است و زنان در همه تاریخ برای توانایی به دنیا آوردن یک انسان دیگر، مورد احترام و حتی مقدس شمرده شده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از نی نی سایت، به همین بهانه، برای کسانی که تازه به جمع مادران پیوسته‌اند، از رازهایی می‌گوییم که این تجربه را دلچسب‌تر می‌سازد.

1. خودتان به او شير بدهيد
حتما خودتان می‌دانید یکی از كارهايي كه مي‌تواند پيوند بين مادر و فرزند را عميق كند شير دادن به نوزاد است. شير مادر نه تنها ارزش غذايي بيشتري دارد بلكه چون نوزاد مي‌تواند صداي قلب مادر را بشنود و بوي او را احساس كند، امنيت بيشتري احساس خواهد كرد.

2. نگاهش كنيد
همان‌طور كه رابطه‌ي چشمي براي بزرگسالان مهم است، بين مادر و فرزند هم اهميت دارد. به خصوص هنگام شير دادن او را نگاه كنيد و با اين كار، اجازه دهيد مادرش را به خوبي بشناسد.3. با هم جلوي آينه بايستيد
با اينكه نوزادان دركي از تصويري كه در آينه مي‌افتد ندارند اما می‌توانید او را در آغوش بگيريد و جلوي آينه بايستيد. بچه‌ها از ديدن چهره‌ي آدم‌ها لذت مي‌برند و چه بهتر كه اين چهره، تصوير خودشان و مادرشان باشد.

4. به صداي قلبش گوش دهيد
همانقدر كه او با صداي شنيدن قلب شما آرامش مي‌گيرد، شما هم اين احساس را پيدا مي‌كنيد و اين احساس مشترك، علاقه‌ي مادر و فرزندي را تقويت مي‌كند.

5. بغلش كنيد
ممكن است بيرون از تختش به خواب برود اما قبل از اينكه او را به تختش برگردانيد از فرصت نهايت استفاده را بكنيد و او را در آغوش بگيريد، آرام تكانش بدهيد و مطمئن باشيد چند سال ديگر دلتان براي اين لحظه‌ها لك مي‌زند.

6. هر چيزي جز او را رها كنيد
گاهي وقت‌ها رها كردن بعضي كارها و پرداختن به نوزاد كوچولو بهتر است. سعي كنيد هميشه اولويتتان را خودتان و فرزندتان قرار دهيد.

7. با او حرف بزنيد
هر وقت احساس تنهايي كرديد سراغ فرزندتان برويد و با او صحبت كنيد. او عاشق شنيدن صداي شما مي‌شود.8. آواز بخوانيد
عوض كردن پوشك حتما كار مورد علاقه‌ي شما نيست اما آن را با خواندن شعر و ترانه قابل تحمل كنيد.

9. او را ببوسيد
قبل از اينكه بزرگتر شود و موقعي كه مي‌بوسيدش چپ چپ نگاهتان كند يا نق بزند از فرصت استفاده كنيد و تا دلتان مي‌خواهد او را ببوسيد؛ يك دل سير!

10. برایش موزيك بگذاريد
چند تا از آهنگ‌هاي مورد علاقه‌تان را جدا كنيد و هر‌از‌گاهي برايش بگذاريد. همراه آن‌ها زمزمه كنيد و بگذاريد به صداي شما عادت كند

11. نفس عميق بكشيد
اين يك واقعيت محض است؛ تمام بچه‌ها گريه مي‌كنند. زماني كه جيغشان به هوا رفته و اشكشان جاري است اشتباه‌ترين حركت عصبي شدن شماست چون بچه انگار كه اين استرس را بو بكشد، بيشتر گريه مي‌كند. اينجور مواقع خونسردي‌تان را حفظ كنيد و نفس عميق بكشيد.

12. نترسید لوس نمي‌شود
نسبت به گريه‌ي نوزادتان حساس باشيد و به خصوص در سه ماه اول تولدش، با هر بار شنيدن گريه‌اش، او را در آغوش بگيريد. مطمئن باشيد نه تنها لوس نمي‌شود كه خيالش راحت مي‌شود در دنيايي كه در آن كاري از دستش بر‌نمي‌آيد، مادرش هميشه مراقب اوست.

13. برنامه‌ريزي كنيد
بچه‌ها مثل موم با رفتارهاي شما شكل مي‌گيرند. به همين دليل برنامه‌ريزي كردن هم كار شما را آسان مي‌كند و هم كار آن‌ها را. براي هر كاري كه فكر مي‌كنيد برنامه‌ريزي درباره‌اش جواب مي‌دهد، دست به دامن تقويم و ساعت شويد.

14. گاهی جواب ندهيد
تمام كساني كه از وضعيت شما با‌خبر هستند، درك مي‌كنند كه بعضي وقت‌ها به پيام‌هايشان ديرتر از معمول جواب مي‌دهيد. شما هم از اين درك متقابل نهايت استفاده را ببريد و دست از سر گوشي‌تان برداريد و در عوض دست نوازش بر سر فرزندتان بكشيد.

15. هم‌زمان با او بخوابيد
مادري كه خوب بخوابد با احساس خوشحالي از خواب بيدار مي‌شود و مادر خوشحال، مادر بهتري است. پس هر وقت كه فرزندتان خوابيد فرصت را غنيمت بشماريد و شما هم به استراحت بپردازيد.

16. به همسرتان برسيد
نوزادان به خوبي محبت بين پدر و مادر را درك مي‌كنند. براي همسرتان شام ويژه تدارك ببينيد، با او پاي تلويزيون بنشينيد و فيلم تماشا كنيد و رابطه‌ي خودتان را تقويت كنيد. اين كار به احساس آرامش در خانواده منجر مي‌شود.

17. در اينترنت نگرديد
درست است كه اولين راهي كه براي پيدا كردن زمان دندان در‌آوردن و هر سوال ديگري، ممكن است به ذهنتان برسد اينترنت باشد ولي هر نوزادي نمودار رشد خودش را دارد. دست از جست و جوي مداوم در اينترنت برداريد و به خودتان استرس وارد نكنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.81033s, 19q