چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
کد خبر: 217945

محققان دانشگاه جان هاپکینز به روشی دست یافتند که قادر به تعیین دقیق سن سلول است. این روش بسیار دقیق‌تر از روش‌های سنتی است.

روشی برای تعیین دقیق سن سلول

سلامت نیوز: محققان دانشگاه جان هاپکینز به روشی دست یافتند که قادر به تعیین دقیق سن سلول است. این روش بسیار دقیق‌تر از روش‌های سنتی است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از مدیکال ساینس، در این روش از مجموعه گسترده‌ای از فاکتورهای سلولی و مولکولی در یکی از مطالعات جامع مربوط به سن استفاده شده است. در این روش بیشتر از فاکتورهایی مانند ترشحات سلولی و انرژی، از ویژگی‌های بیولوژیکی سلول‌ها برای تعیین سن دقیق عملکرد آنان استفاده می‌شود.


در این مطالعه محققان جان هاپکینز، دانشگاه ییل و انستیتو ملی سرطان سیستمی طراحی کرده‌اند که با استفاده از تجزیه و تحلیل محاسباتی، ‌فاکتورهایی مانند عملکرد سلولی و مولکولی را اندازه‌گیری می‌کند تا سن دقیق بیولوژیکی سلول تعیین شود.


محققان در این مطالعه برخی از نشانه‌های بیومولکولی کلاسیک مربوط به سن را ترکیب و نقش خواص بیوفیزیکی سلول را بر پیری در یک مطالعه واحد مورد بررسی قرار دادند. مطالعات قبلی روی فاکتورهایی مانند عملکرد ارگان و بافت تمرکز داشت و ژنتیک و اپی ژنتیک را در سطوح بین مولکولی بررسی می‌کرد؛ در حالی که این موارد در سطح بین سلولی نادیده گرفته شده بود.


در این مطالعه جدید سلول‌های غشایی زیر سطح پوست شرکت‌کننده‌های زن و مرد 2 تا 96 ساله مورد بررسی قرار گرفته است.
نتایج این مطالعه به ارایه راهکارهای مناسب و درمان برای مقابله با پیری می‌انجامد.
نتایج این مطالعه در نشریه Nature Biomedical Engeering مورد بررسی قرار گرفته است.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =