کدام ویروس در تابستان به سراغ کودکان می‌آید؟

۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۰:۵۴ - کد خبر: 218818
کدام ویروس در تابستان به سراغ کودکان می‌آید؟

سلامت نیوز:دبیر انجمن علمی عفونی کودکان ایران عنوان کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌شود با رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی مراقب ابتلای فرزندشان به ویروس تابستانه باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،دکتر محمدرضا بلوساز، دبیر انجمن علمی عفونی کودکان ایران با بیان اینکه شیوع اِنتروویروس‌ها در فصل تابستان در کودکان افزایش می‌یابد، گفت: این ویروس به اشکال مختلفی بروز می‌یابد. این بیماری در برخی کودکان با علائمی مانند تب شدید، استفراغ و تاول روی بیضه‌ها بروز می‌یابد که به محض بروز این علائم والدین برای درمان باید به پزشک مراجعه کنند.

وی افزود: در برخی کودکان نیز این ویروس با علائمی مانند تب و بثورات پوستی (نشانه‌های پوستی) بروز می‌یابد به گونه‌ای که والدین گمان می‌کنند فرزندشان دچار بیماری‌هایی مانند مخملک، آبله مرغان و اوریون شده است. در این حالت علامت تب چندین روز به طول می‌انجامد که والدین باید نسبت به آن حساس باشند.

بلوساز خاطرنشان کرد: نوع دیگری از این ویروس با علائمی مانند اسهال، استفراغ، تورم چشم و یا گلو و ... بروز می‌یابد که گاهی ممکن است با تب نیز همراه باشد.

دبیر انجمن علمی عفونی کودکان ایران با بیان اینکه شیوع انتروویروس‌ها در کودکان بسیار شایع است، یادآور شد: والدین باید نسبت به تب بالای کودکان حساس باشند و به محض مشاهده به پزشک مراجعه کنند.

وی افزود: این ویروس اگر به موقع تشخیص داده شود با دارو قابل درمان است اما اگر علائم تشدید یابد یا موجب زخم در گلو، تورم چشم، گلو و یا تاول روی بیضه‌ها شود درمان کمی زمان‌بر خواهد بود.

بلوساز گفت: شیوع این بیماری در کودکانی که دچار نقص ایمنی هستند از شیوع بیشتری برخورددار است.

وی تصریح کرد: اجتناب از تماس به فرد بیمار و رعایت نکات بهداشتی تنها راه پیشگیری از ابتلا به این ویروس است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.33032s, 19q