واکنش شهاب مرادی به درخواست مادر بنیتا: اسلام مخالف زجرکُش کردن استحجت الاسلام شهاب مرادی در واکنش به خبری که به نقل از مادر بنیتا درباره نحوه قصاص فرزند هشت ماه‌اش در رسانه‌ها منتشر شد، پستی را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد.

واکنش شهاب مرادی به درخواست مادر بنیتا: اسلام مخالف زجرکُش کردن است

سلامت نیوز: واکنش شهاب مرادی به درخواست مادر بنیتا: اسلام مخالف زجرکُش کردن استحجت الاسلام شهاب مرادی در واکنش به خبری که به نقل از مادر بنیتا درباره نحوه قصاص فرزند هشت ماه‌اش در رسانه‌ها منتشر شد، پستی را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد.

به گزارش سلامت نیوز، وی در اینستاگرام خود نوشت:

سلام

انعکاس خبریِ سخنانِ خشم آلودِ هیجانی افراد، کار خوبی نیست! حتی سخن یک مادرِ داغدارِ دلشکسته، که همگی با او همدردی کردیم و بر غم نوگل پژمرده‌اش اشک ریختیم.

فراموش نکنیم همه ما به جهت علم و آگاهی و خردمان مسئولیت داریم تا مقابل ترویج و تشدید خشونت بایستیم! و مرز و ملاکِ تشخیص عدالت از خشونت فقط اسلام است! نه آزمون و خطاهای بشری باورش سخت است: زجرکُش؟!

یک یادآوری مهم:

مولای ما حضرت علیّ بن ابی طالب ع که مظهر و نماد عدالت است لحظاتی پس از ترور شدن خود و دستگیر شدن ابن ملجم؛ به فرزندش امام حسن مجتبی فرمودند: پسرم با اسیرت مدارا و مهربانی و #نیکی و شفقت کن… او ترسیده… «أرفق یا ولدی بأسیرک وارحمه وأحسن الیه وأشفق علیه، ألا ترى إلى عینیه قد طارتا فی أمّ رأسه، و قلبه یرجف خوفاً و رعباً و فزعاً» و نیز در مهمترین وصیت خود قبل از شهادت که همه آن وصیت معروف را بارها خوانده و یا شنیده اید؛ در باب انتقام از قاتل خود، هشدار جدی داده اند که مبادا کسی او را #زجرکش کند! که از پیامبر خدا شنیده‌اند که از مُثله و زجرکش کردن دشمن نهی فرموده بودند! حتی سگِ هارِ مزاحم!

و تاکید فرمودند فقط یک ضربت به او بزنند نه بیشتر! «ثُمَّ قَالَ : یَا بَنِی عَبْدِ الْمُطَّلِبِ لَا أُلْفِیَنَّکُمْ تَخُوضُونَ دِمَاءَ الْمُسْلِمِینَ خَوْضاً تَقُولُونَ قُتِلَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ أَلَا لَاتَقْتُلُنَّ بِی إِلَّا قَاتِلِی انْظُرُوا إِذَا أَنَا مِتُّ مِنْ ضَرْبَتِهِ هَذِهِ فَاضْرِبُوهُ ضَرْبَهً بِضَرْبَهٍ وَ لَا تُمَثِّلُوا بِالرَّجُلِ فَإِنِّی سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ ( صلى الله علیه وآله ) یَقُولُ إِیَّاکُمْ وَ الْمُثْلَهَ وَ لَوْ بِالْکَلْبِ الْعَقُورِ» نهج البلاغه

نگران ترویج خشونت باشیم و نگران تضعیف رحم و مهربانی

واقعا باید همه مراقب مرزهای مهربانی باشیم و همه با هم مهربانی را ترویج دهیم.

یاعلی

موضوع فقط مخالفتِ اسلام با زجرکش کردن است همین!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =