نوشيدني و غذاهاي كافئين دار، براي كودكان مبتلا به ميگرن مضر است

۱۳۸۶/۰۱/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2206
نوشيدني و غذاهاي كافئين دار، براي كودكان مبتلا به ميگرن مضر است

دكتر " مسعود اعتمادي فر" روز چهارشنبه در گفتگو با ايرنا افزود: اين كودكان بايد به اندازه كافي مايعات بخصوص نوشيدني‌هاي كه هنگام‌سردرد، قند و سديم مورد نياز آنها را تامين مي‌كند استفاده كنند امابايد از مايعات كافئين دار، از جمله قهوه اجتناب كنند.

وي اظهارداشت:كودك بايد در ساعتي مشخص از شب به دليل تلاش و خستگي روزانه كه مي‌تواند در بروز سردرد موثرباشد در محيطي آرام‌و تاريك بخوابد.

وي با اشاره به اين كه خانواده‌ها بايد مسوولان مدرسه و فاميل را در جريان بيماري كودك خود قرار دهند، اظهار داشت :اين كودكان نبايد در زمينه درس و تكاليف به خصوص هنگام شب تحت فشارقرار بگيرند و بايد از ورزش‌هاي سنگين و مهيج مانند واليبال و بسكتبال اجتناب كنند و به ورزشهاي‌آرام چون بدمينتون روي بياورند.

اعتمادي فر عنوان كرد:وعده‌هاي غذايي كودك نيز بايد در ساعات مشخص از روز باشد و به وي اجازه داده نشود از غذاهاي فانتزي و ادويه دار مصرف كند.

متخصص جراحي داخلي اعصاب با بيان اينكه بايد خانواده، كودك را در زمينه بيماري و نوع درمان آن آگاه‌وتوجيه كند، گفت : اين مسئله موجب همكاري كودك در زمينه روش‌هاي درمان به خصوص خواب و تغذيه مي‌شود.

اعتمادي فر گفت : ‪ ۱۰‬در صد از كودكان بنا به دلايلي كه بيشترآن ارثي و بيماري‌هاي عصبي است ميگرن دارند كه در صورت شناخت ودرمان اين بيماري ، كودك مي‌تواند به راحتي به انجام فعاليت‌هاي خود بپردازد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.37636s, 18q