دبیر علمی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی افزایش سالمندی و صنعتی شدن را دو دلیل افزایش سرطان طی سال های آینده برشمرد و گفت: جدیدترین دستاوردها در حوزه انکولوژی در دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ارائه خواهد شد.

هشدار در مورد افزایش سرطان در کشور

سلامت نیوز:دبیر علمی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی افزایش سالمندی و صنعتی شدن را دو دلیل افزایش سرطان طی سال های آینده برشمرد و گفت: جدیدترین دستاوردها در حوزه انکولوژی در دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ارائه خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  فارس، مهدی عقیلی در ارتباط با برگزاری دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و دوزادهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران اظهار داشت: این کنگره پیرو ادامه کنفرانس هایی بوده که سالانه از طرف انجمن برگزار شده اما خوشبختانه امسال این کنگره برای دومین باربه صورت بین المللی برگزار می شود و از اساتید و صاحبنظران داخل و و خارج کشور برای ارائه آخرین دست آوردهای تشخیص و درمان سرطان دعوت به عمل می آید.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی با اشاره به اینکه امسال در این کنگره سعی شده است موضوعات متفاوتی از سال گذشته مطرح شود،وی همچنین اضافه کرد : هر کدام از موضوعات در 2 جلسه روزانه بصورت سخنرانی و بحث برگزار می شود همچنین پانل های آموزشی به صورت معرفی بیماران و روشهای چالش برانگیز در این کنگره مطرح می شود.

عقیلی عنوان کرد: انجمن رادیوتراپی با همکاری سازمان های علمی سرطان شناسی در دنیا همچون سازمانهای علمی اروپائی ESTRO و ESMO همچنین سازمانهای داخلی مرتبط با سرطان و دانشگاههای علوم پزشکی کشور برنامه های آموزشی مشترک بر اساس تفاهم نامه های صورت گرفته اجرا خواهد کرد؛ به طور مثال کارگاه های آموزشی که با مشارکت انجمن رادیوتراپی انکولوژی اروپا (ESTRO ) شامل آموزش )countering تعیین محل درمان رادیوتراپی( و براکی تراپی و آموزش مشترک درمان تمام بیماران به شکل صحیح برگزار می شود.

وی افزود: در این کنگره سعی شده است تا از اساتید انکولوژی کشورهای حوزه منطقه ای شرق مدیترانه مثل خاورمیانه در این کنگره دعوت به‌عمل آید و همچنین مهمان های خارجی از آمریکا، انگلستان، ایتالیا، فرانسه و سوئیس برای شرکت در این کنگره دعوت شده اند.یکی از اهداف بلند مدت این کنگره بین المللی که امسال برای دومین برگزار میشود معرفی ایران بعنوان مرکز انکولوژی شرق مدیترانه است که با توجه به توانایی های علمی و پژوهشی وجود زیرساختهای لازم در کشور برای این امر می باشد، که امیدوارم با کمک وزارت بهداشت و مراکز علمی داخلی ،بین المللی و منطقه ای در سالهای آینده بتوانیم به این هدف دست یابیم.

یکی از کارهای جدیدی که امسال در این کنگره برگزار خواهد شد دعوت از سازمانهای مردم نهاد و خیریه که در امر کمک به بیماران سرطانی خدمت رسانی میکنند می باشد. سازمانهای مردم نهاد همیشه در کنار سازمان‌ها و مراکز علمی بعنوان یکی از بازوهای کمکی در مبارزه با سرطان نقش اساسی دارند و هدف برگزار کنندگان این کنگره از این کار، معرفی و تعامل سازنده و بهتر با این سازمان‌ها جهت خدمت رسانی بهتر به بیماران سرطانی است.

این متخصص پرتودرمانی وانکولوژی در ارتباط با سرطان های شایع گفت: تومورهای پستان، دستگاه گوارش (مثل معده، مری، پانکراس،کولون)، سر و گردن و دستگاه ادرای( همچون کلیه، پروستات و مثانه)، زنان و ... از شایع ترین سرطان ها بوده و مسائل یک روز را در این کنگره به مبحث تومورهای متاستاتیک اختصاص داده ایم.

وی ادامه داد: تومورهای متاستاتیک به این معنا بوده که بیماری از مراحل اولیه و موضعی خارج و در بدن گسترش پیدا کرده است . مهم بوده که بدانیم با این بیماران چگونه رفتار کنیم و سعی ما بر این بوده که از تمام گروه های هدفی که در تشخیص و درمان سرطان نقش دارند اعم از پاتولوژی، رادیولوژی، جراحان عمومی، متخصصان گوش،حلق و بینی، زنان و زایمان و... در این زمینه دعوت به‌عمل آورده تا با بهترین زبان مشترک به درمان بیماران سرطانی بپردازیم.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی با بیان اینکه در کشور ما در سال های آینده به 2 دلیل توجه به سرطان اهمیت دارد، گفت: اولین دلیل به خاطر بالارفتن سن در هرم جمعیتی بوده و بروز بیشتر این بیماری در سنین بالاتر به علت تغییرات کروموزومی، عوامل محیطی و کم شدن مقاومت بدن ممکن است به وجود آید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشور ما به سمت صنعتی شدن، آلودگی های محیطی، استفاده از تغذیه نامناسب، فعالیت‌های بدنی کمتر و ... پیش می رود با افزایش سرطان بیشتر در شهرها نسبت به روستاها مواجه هستیم البته ابتلا به سرطان فاکتورهای متعددی دارد و به این معنا نبوده که افراد با داشتن یک فاکتور حتما مبتلا به سرطان می شوند.اما با رعایت پیشگیری و تصحیح عادات زندگی می توان از ابتلا به نیمی از سرطان‌ پیشگیری کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =