رئیس اداره پایش اداره کل محیط زیست استان هرمزگان گفت: بر اساس استانداردهای زیست محیطی، وضعیت آلودگی هوا در بندرعباس برای گروه های حساس ناسالم و خطرناک است.

ریزگردها به بندر عباس رسید/ وضعیت هوا برای گروه های حساس خطرناک است

سلامت نیوز: رئیس اداره پایش اداره کل محیط زیست استان هرمزگان گفت: بر اساس استانداردهای زیست محیطی، وضعیت آلودگی هوا در بندرعباس برای گروه های حساس ناسالم و خطرناک است.

به گزارش  سلامت نیوز به نقل از میزان، علیرضا محوری گفت: میزان استاندارد ذرات ریزگردها در هوا زیر 150 میکروگروم بر مترمکعب است که این میزان در شهر بندرعباس هم اکنون بالای 160 میکروگروم بر متر مکعب است که بالاتر از حد استاندارد است.


وی با اشاره به اینکه میزان ریزگردها آرام آرام در حال کاهش است، بیان داشت: میزان افزایش ریزگردها در هوا بستگی به شدت باد دارد و هر چه میزان باد بیشتر باشد، میزان ریزگردها نیز بالاتر می رود.


براساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، گرد و غبار با افزایش بادهای شمال شرقی در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی استان تا روز جمعه ادامه دارد اما میزان سرعت آن از بعد از ظهر امروز پنجشنبه رو به کاهش است. هم‌ اکنون گرد و خاک شدید همراه با باد شمال شرقی، منطقه ساحلی و دریایی قشم و بندرعباس را احاطه کرده است.


گفتنی است بر همین اساس برای رعایت استاندارد ایمنی در ترددهای دریایی و حفظ جان مردم، وضعیت موقت تعطیلی بنادر مسافری بندرعباس اعلام شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =