حتی برای چنددقیقه هم این کار را انجام ندهید. هدفون شما، مثل مسواک‌تان یک وسیله شخصی است که اگر با دیگران آن را به اشتراک بگذارید، سلامت‌تان به خطر می‌افتد.

هدفون‌تان را به هیچ‌کس قرض ندهید

سلامت نیوز: حتی برای چنددقیقه هم این کار را انجام ندهید. هدفون شما، مثل مسواک‌تان یک وسیله شخصی است که اگر با دیگران آن را به اشتراک بگذارید، سلامت‌تان به خطر می‌افتد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، چرا که جرم داخل گوش شما، یک مایع طبیعی و بی‌ضرر است که از گوش‌های‌تان محافظت می‌کند و احتمال دچارشدن‌تان به عفونت در این ناحیه را کاهش می‌دهد. این مایع مفید، باکتری‌های فراوانی را در خود جا داده است؛ البته باکتری‌های موجود در وکس گوش شما، به خودتان آسیبی نمی‌رسانند. این باکتری‌ها در محیطی تاریک زندگی می‌کنند و احتمال تبدیل‌شدن‌شان به عوامل خطرساز اندک است.

بد نیست بدانید که این موجودات میکروسکوپی بی‌ضرر که در گوش شما خانه کرده‌اند، وقتی روی هدفون می‌نشینند و ساعت‌ها در هوای آزاد و زیر نور قرار می‌گیرند، رشد کرده و تکثیر می‌شوند و به باکتری‌های مضری که می‌توانند گوش‌های شما را از پا در بیاورند، تبدیل می‌شوند. تکثیر و رشد بیش از اندازه باکتری‌های به‌ظاهر بی‌ضرر، روی هدفون و واردشدن آن به گوش شما، می‌تواند زمینه را برای دچارشدن‌تان به عفونت گوش خارجی فراهم کند.به همین دلیل است که هرگز نباید هدفون‌تان را به کسی قرض دهید یا آن را از کسی امانت بگیرید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =