صنايع غذايي امسال درجه‌بندي مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2335
صنايع غذايي امسال درجه‌بندي مي‌شوند

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، عباس حاج آخوندي امروز در همايش سلامت و ايمني غذا در هتل المپيك تهران، افزود: صنايع غذايي ايران بر اساس آمار سال 84 بيش از 37 هزار ميليارد تومان سرمايه را در خود جاي داده‌اند و 337 هزار نيرو را مشغول به كار كرده‌اند علاوه بر آن 85 هزار كارگاه سنتي و بومي مواد غذايي نيز در كشور فعال است.
وي اضافه كرد: براي نظارت بيشتر و مطلوبتر بر صنايع غذايي برنامه هاي مختلفي در سال 86 اجرا مي‌شود كه واگذاري نظارت بر بخش خصوصي، اجراي طرح نظارت پس از توليد و عرضه به بازار و نيز فرهنگ سازي براي گرايش مردم به مصرف مواد غذايي سالم انجام مي‌شود.
وي گفت: آرم ايمني سلامت و ايمني مواد غذايي نيز كه از 6 ماه آينده بر روي مواد غذايي سالم و باكيفيت درج مي‌شود نقش مهمي در بهبود كيفيت مواد غذايي دارد.
حاج آخوندي افزود: تفويض اختيار به دانشگاههاي علوم پزشكي در زمينه نظارت بر صنايع و مواد غذايي نيز در سال 86 انجام مي‌شود و در كنار آن واگذاري نظارت به بخش خصوصي كه در راستاي اجراي اصل 44 قانون اساسي انجام مي‌شود هم ستاد وزارت بهداشت را از اين مسئوليتها آزاد مي‌كند تا به سياستگذاري بپردازد و هم قطعا كيفيت نظارت را ارتقا مي‌دهد.
مدير كل نظارت بر مواد غذايي اضافه كرد: كميته مشترك وزارت بهداشت با صنايع غذايي براي سياستگذاري در زمينه نظارت بر مواد غذايي تشكيل شده و تاكنون در استاندارد‌سازي زعفران، چاي، خرما، پسته و زيتون ايراني كه فرآورده هاي استراتژيك ايران هستند فعاليتهاي موفقي داشته است و اميدواريم با فعاليت اين كميته تعداد اين اقلام استراتژيك كه قابليت عرضه به بازار جهاني را دارند بيشتر شود. 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.93608s, 18q