بيماريهاي مقاربتي شايع ترين علت ناباروري در جهان

۱۳۸۶/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2341
بيماريهاي مقاربتي شايع ترين علت ناباروري در جهان

به گزارش سلامت نیوز دكتر سيد مهدي احمدي در گفت وگو با (ايسنا)، با اعلام اين كه نازايي نه تنها بيماري جسمي بلكه يك معضل رواني جدي نيز است، ‌گفت: در حال حاضر درمان ناباروري مانند جراحي پلاستيك و زيبايي يك عمل جراحي لوكس محسوب مي‌شود. از اين رو درمان اين مشكل جدي كه عامل جدايي بسياري از زوج‌هاي جوان محسوب مي‌شود تحت پوشش سازمان‌هاي بيمه گر قرار نگرفته و از سوي هيچ ارگاني نيز حمايت نمي‌شود.

وي افزايش مواد آلوده كننده به ويژه سرب در هوا، گسترش تماس با اشعه تلفن همراه، استفاده بيش از حد از وسايلي مانند ماكروويو يا استرس بيش از اندازه را از عوامل اصلي افزايش آمار ناباروري در زندگي مدرن شهري خواند و در خصوص لزوم توجه به پيشگيري از ايجاد نازايي بيان كرد: متخصصان نوزادان وظيفه دارند كه نوزادان را به محض تولد معاينه كنند تا اگر براي مثال در نوزادان پسر بيضه‌ها در داخل شكم پنهان بود هورمون درماني يا در صورت نياز عمل جراحي صورت گيرد.

عضوهيات مديره انجمن باروري و ناباروري ايران با اعلام اين كه زمان لازم براي انجام اعمال جراحي پيشگيري از نازايي در كودكان حداكثر زير 7 سالگي است، درباره شايع ترين علت ناباروري در ايران اظهار داشت: عمده ترين دليل نازايي در كشور اختلالات تخمك گذاري، ‌تخمدان‌هاي پلي كيستيك و آندومتريوز است.

وي در پايان شايع ترين علت نازايي در جهان را بيماريهاي مقاربتي عنوان كرد و گفت: متاسفانه به دليل رواج فرهنگي نادرست،‌ بسياري از مردان حاضر به انجام اقدامات درماني نازايي نيستند و عمدتا علت اين عارضه از زنان شناخته مي‌شود. اين در حاليست كه هم اكنون علت نازايي در دنيا به طور مساوي بين زنان و مردان تقسيم مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.44113s, 18q