عفونت ادراري در کودکان وابسته به جنس است

۱۳۸۶/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2343
عفونت ادراري در کودکان وابسته به جنس است


به گزارش سلامت نیوز دکتر آرش رحمانيان متخصص بيماري‌هاي عفوني اطفال در گفت وگو با  ايسنا اظهار داشت: علت بروز عفونت هاي سيستم ادراري درکودکان مونث، به دليل کوتاه بودن مجراي ادراري آنان است؛ چرا که ميکروب ها راحت تر مي توانند از ناحيه تناسلي و پيشاب‌راه به مثانه و کليه ها برسند؛ ضمن آنکه يکي ديگر از دلايل مهم ابتلا به اين بيماري در کودکان رعايت نکردن طريقه شستشوي کودک پس از دفع مدفوع است.

وي با اعلام اين که در پسران احتمال ابتلا به عفونت ادراري در صورت ختنه کاهش مي يابد، اعلام داشت: حتي چنانچه عمل ختنه پس از چهار سالگي انجام پذيرد در کاهش ابتلا اين کودکان به عفونت هاي ادراري موثر واقع مي شود.

اين متخصص يکي از علائم ابتلا کودک به عفونت ادراري را بد بوشدن ادرار دانست و گفت: البته تغيير بوي ادرار ممکن است به دلايل ديگري از جمله مواد غذايي مصرفي يا داروهاي مصرفي مرتبط باشد اما بهتر آن است در صورت تند بودن بوي ادرار خصوصا در شيرخواران با پزشک در خصوص عفونت ادراري مشورت شود.

دکتر رحمانيان همچنين يکي ازدلايل ابتلا به عفونت ادراري را نگه داشتن ادرار عنوان و تصريح کرد: بنابراين لازم است والدين دراين خصوص توجه ويژه اي را مبذول دارند که اين مورد در دختربچه‌هايي که به مهدکودک يا مدرسه مي روند از اهميت ويژه اي برخوردار است.

وي در پايان راه تشخيص عفونت ادراري را آزمايش ادرار دانست و گفت: البته بي اشتهايي يا حتي گوشه گيري نيز مي تواند از علايم اوليه ابتلا به عفونت ادراري باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.71366s, 18q