نامه سرگشاده خانه پرستار به رياست مجلس شوراي اسلامي

۱۳۸۶/۰۱/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2381
نامه سرگشاده خانه پرستار به رياست مجلس شوراي اسلامي
محمد شريفي مقدم، دبيركل خانه پرستار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اعلام اين خبر گفت: ماهيت اين شغل طوري است كه پرستار مرتبا با بيماران مزمن، نالان و دردمند و در حال احتضار مواجه است و بايد گريه و زاري همراهان بيمار فوت شده را تحمل كرده و آنان را دلداري دهد. پرستار در خط اول درمان بايد جوابگوي كمبودهاي بيمارستاني و ضعف ساير گروه ها بوده كه از كمبود دارو، تجهيزات لباس و ملحفه گرفته تا نبود پزشك و ساير امور مثل دير آمدن جواب آزمايشات است، اما اين در حالي است كه فقط 30 درصد از حداقل استانداردهاي نيروي انساني را پرستاران تشكيل مي دهند.
وي از مشكلات پرستاران به شيفت هاي غير متعارف پرستاران در مركز درماني اشاره كرد و گفت: پرستاران در مراكز درماني بابت 15 شيفت شب و يا 10 شيفت عصر و شب در يك ماه و بدون تعطيلات اعم از جمعه و تعطيلات و عزاداري ها، نزديك به پنج هزار تومان نوبت كاري در يك ماه مي گيرند و آياد بايد تفاوت در پرداخت پرستاران بابت شيفت هاي غيرمتعادف با سايرين كه نه جمعه اي، نه عصري و نه شبي و نه عيدي و نه تعطيلاتي را بر سر كار مي آيند، فقط پنج هزار تومان باشد؟
شريفي مقدم ادامه داد: قطعا هيچ شغلي اين همه مشكلات را يك جا ندارد. اين معيارها و حساسيت اين حرفه و تاثير مستقيم آن بر سلامت جامعه و جان بيماران باعث شده كه در تمام جهان به اين حرفه به صورت ويژه پرداخته شود، اما در كشور ما به صورت ويژه و خاص به اين حرفه پرداخته نشده و اين باعث شده است كه اين حرفه در شرايط بحراني قرار گيرد.
دبيركل خانه پرستار از رياست مجلس شوراي اسلامي و تمام نمايندگان مجلس خواستار رسيدگي به مشكلات پرستاري كه شامل كمبود كاركنان پرستاري، اجراي لايحه مديريت خدمات كشوري، تصويب طرح تعرفه گذاري خدمات پرستاري، تقليل ساعات كار پرستاران و سخت و زيان آور شناخته شدن پرستاري در بخش خصوصي تا روز پرستار (اول خرداد) شد و اعلام کرد که در غير اين صورت خانه پرستار اعتراضات خود را نسبت به محقق نشدن مطالبات به صورت گسترده اعلام مي كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.56625s, 18q