دبیر علمی همایش بهاره چشم‌پزشکی با اشاره به اینکه دیابت تأثیر مستقیمی بر روی چشم دارد،گفت: دیابت شانس ابتلا به آب مروارید را در افراد ۵ برابر می‌کند.

بیماران دیابتی 5 برابر بیشتر به آب مروارید مبتلا می‌شوند

سلامت نیوز:دبیر علمی همایش بهاره چشم‌پزشکی با اشاره به اینکه دیابت تأثیر مستقیمی بر روی چشم دارد،گفت: دیابت شانس ابتلا به آب مروارید را در افراد ۵ برابر می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس؛ خلیل قاسمی فلاورجانی در نشست خبری همایش بهاره چشم‌پزشکی ایران اظهار داشت: این همایش دومین دوره است که برگزار شده و مجموعه‌ای از همایش‌های داخلی را شامل می‌شود که اگر الگویی برای سایر گروه‌های آموزشی باشد موفقیت‌های زیادی در حوزه علم و فناوری در کشور ایجاد خواهد شد.

وی افزود: 170 سخنران در این همایش در حوزه‌های علوم بالینی و پایه خواهیم داشت و تعداد زیادی مقاله و پوستر جهت ارائه به دبیرخانه کنگره واصل شده است همچنین دانشگاه‌های مختلفی در برگزاری آن مشارکت دارند.

دبیر علمی همایش بهاره چشم‌پزشکی در ادامه به موضوع دیابت و مشکلات چشمی اشاره کرد و گفت: متأسفانه شیوع دیابت در جامعه ما رو به افزایش است این مسأله برای فشار خون نیز وجود دارد که این موارد به طور مستقیم بر روی شبکیه چشم آسیب رسانده و آن را دچار مشکل می‌کند.

این چشم‌پزشک سیستم شهرنشینی، زندگی مدرن و استفاده از فست‌فودها را در بروز دیابت مؤثر برشمرد و گفت: زمانی که به شبکیه آسیب وارد شد متأسفانه دیگر تلاشی برای برگشت آسیب چشم به حالت عادی نمی‌توان انجام داد و همه اقدامات گام‌هایی برای پیشگیری از نابینایی است.

قاسمی فلاورجانی تأکید کرد: افراد به محض اینکه از اطلاع خود به دیابت نوع 2 آگاهی یافتند باید معاینات دوره‌ای حداقل سالانه انجام دهند.

وی عنوان کرد: افراد دیابتی شانس ابتلای آنها به آب مروارید 5 برابر بوده و فشار چشم آنها نیز بیشتر است. بنابراین توجه به معاینات دوره‌ای چشمی در آنها امری ضروری به شمار می‌رود.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =