یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در واکنش به قتل دختر ۷ ساله در مشهد بر لزوم آگاهی‌بخشی به کودکان، توجه به اورژانس اجتماعی و اطلاع‌رسانی مردمی به منظور پیشگیری از حوادث مشابه تأکید کرد.

واکنش ابتکار به قتل ندای ۷ ساله

سلامت نیوز:  معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در واکنش به قتل دختر ۷ ساله در مشهد بر لزوم آگاهی‌بخشی به کودکان، توجه به اورژانس اجتماعی و اطلاع‌رسانی مردمی به منظور پیشگیری از حوادث مشابه تأکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،معصومه ابتکار در واکنش به قتل ندا علی‌زاده، دختر ۷ ساله افغان در مشهد، با انتشار رشته توییتی در صفحه منتسب به خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «تکرار ماجرای تلخ «آتنا» در مشهد برای «ندا»؛ از پلیس ١١٠، آگاهی و قاضی که سریعاً مجرم را شناسایی کردند باید تشکر کنیم. آموزش خانواده و کودکان، تا هیچ‌کس به غریبه اعتماد نکند، تا نه گفتن و مقابله با هر تطمیع را بیاموزند».

وی ادامه داد: «آموزش مهارت‌های زندگی محور اصلی موافقتنامه معاونت زنان و خانواده و وزارت آموزش و پرورش و تشکل‌های غیر دولتی بوده و سال ٩٧ با قوت بیش‌تر ادامه خواهد یافت. لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت گام مهمی برای ارتقاء امنیت است، گرچه قوانین فعلی هم به شدت با تعرض و قتل مقابله می‌کند».

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: «ماجرای تلخ «ندا» اهمیت اورژانس اجتماعی ١٢٣ را یادآوری می‌کند. معاونت از اورژانس ١٢٣ قویاً پشتیبانی می‌کند. از شهرداران کشور می‌خواهم در تبلیغات محیطی خود نسبت به این‌گونه آسیب‌ها هشدار دهند. هر شهری باید به طور مستمر خط تماس ١٢٣ را در تبلیغات محیطی معرفی کند؛ این یک وظیفه عمومی است».

وی اضافه کرد: «گرچه این‌گونه جرایم در کشور ما در قیاس با جوامع دیگر بالا نیست، ولی حتی یک مورد هم پذیرفتنی نیست. اگر کسی را می‌شناسید که سوء رفتار دارد، اگر از کودک‌آزاری یا همسرآزاری خبر دارید و اطلاع ندهید شریک جرم محسوب می‌شوید و آن وقت دیگر خیلی دیر است».

 هفتم فروردین‌ماه، ندا علی‌زاده، دختر ۷ ساله افغان، هنگامی که برای خرید نان از منزل خود در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد بیرون می‌رود، پس از آزار و اذیت توسط مرد همسایه به قتل می‌رسد. جنازه این کودک ساعاتی بعد در کیسه‌ای در نزدیکی محل توسط اهالی پیدا می‌شود. با ورود پلیس و دستگاه قضایی قاتل که مردی ۴۱ ساله است ظرف کم‌تر از ۴۸ ساعت بازداشت شده و به قصد و اقدام خود اعتراف می‌کند. ‌

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =