این متخصص چشم‌پزشکی با اشاره به اینکه مصرف کورتون، دیابت و سابقه عفونت چشمی فرد را در معرض ابتلا به آب مروارید قرار می‌دهد، گفت: این بیماری محدودیت سنی خاصی را شامل نمی‌شود.

عواملی که فرد را مستعد ابتلا به آب مروارید می‌کند

سلامت نیوز:این متخصص چشم‌پزشکی با اشاره به اینکه مصرف کورتون، دیابت و سابقه عفونت چشمی فرد را در معرض ابتلا به آب مروارید قرار می‌دهد، گفت: این بیماری محدودیت سنی خاصی را شامل نمی‌شود.

به گزار ش سلامت نیوز به نقل از فارس،ذاکر محمدی  در ارتباط با بیماری آب مروارید اظهار داشت: این بیماری با کاهش دید و بینایی به صورت تدریجی همراه بوده و در برخی از بیماران ایجاد دوبینی می‌کند.

وی افزود: آب مروارید می‌تواند نوزاد تازه به دنیا آمده و یا سالمندان را درگیر کند، بنابر این ابتلا شدن به این بیماری سن خاصی را شامل نمی‌شود.

این چشم‌پزشک گفت: آب مروارید نوعی بیماری چشم با دلایل گوناگون است که با تار شدن عدسی چشم آغاز شده و با افزایش تیرگی و کدر شدن عدسی، بینایی چشم مختل می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی که دچار سابقه عفونت چشمی یا مصرف کورتون هستند همچنین مبتلا به دیابت بوده یا سابقه فامیلی به این بیماری را داشته باشند، بیشتر مستعد ابتلا به آب مروارید هستند.

محمدی گفت‌:‌جراحی آب مروارید شایع‌ترین جراحی در کشور بوده و امروزه این عمل یکی از رایج ترین، بی خطرترین و موثرترین اعمال جراحی چشم به شمار می‌رود.

این چشم پزشک خاطرنشان کرد: حدود 90 درصد افرادی‌که تحت این عمل قرار می‌گیرند، دید بهتری پیدا می‌کنند مگر این‌که مشکلی در قرنیه، شبکیه یا عصب بینایی وجود داشته باشد.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =