پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
کد خبر: 246989

یک متخصص کودکان اظهار کرد: بروز خس خس سینه در نوزادان و کودکان دلایل مختلفی می‌تواند داشته‌باشد که به والدین توصیه می‌شود در صورت بروز سایر علائم همراه با خس خس سینه به متخصص اطفال مراجعه کنند.

علل خس خس سینه نوزادان چیست؟

سلامت نیوز:یک متخصص کودکان اظهار کرد: بروز خس خس سینه در نوزادان و کودکان دلایل مختلفی می‌تواند داشته‌باشد که به والدین توصیه می‌شود در صورت بروز سایر علائم همراه با خس خس سینه به متخصص اطفال مراجعه کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،اکبر کوشانفر، متخصص کودکان  درباره علل خس خس سینه در نوزادان و کودکان، گفت: خس خس سینه در نوزادان (تا 2 ماهگی) به ندرت دیده می‌شود و نشان بیماری خطرناکی نیست به گونه‌ای که مادر با تغییر وضعیت شیردهی، تمیز کردن مجرای تنفسی، باز گذاشتن راه‌های تنفسی نوزاد حین مصرف شیر مادر و ... می‌تواند این مساله را در فرزندش بهبود ببخشد.

وی افزود: اما اگر خس خس سینه در نوزادان همراه با ترشح غلیظ بینی و چرکی باشد نیازمند مراجعه به پزشک است؛ زیرا می‌تواند نشانه ابتلا به یک بیماری ویروسی از جمله سرماخوردگی باشد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره علت خس خس در کودکان، اظهار کرد: بروز خس خس از 2 ماهگی تا 2 سالگی نیز اگر همراه با ترشح غلیط بینی و چرک باشد نیازمند مراجعه به پزشک و دریافت آنتی ‌بیوتیک است.

کوشانفر با تاکید براینکه به والدین توصیه می‌شود به شدت از ارائه خودسرانه آنتی‌بیوتیک به فرزندانشان خودداری کنند، گفت: آنتی‌بیوتیک باید مطابق با نوع بیماری، شرایط بیمار و ... به بیماران تجویز شود به گونه‌ای که ممکن است در یک بیماری مشابه به افراد مختلف، آنتی‌بیوتیک مختلف تجویز شود.

   

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha