متخصص زنان با اشاره به اینکه تخمک فریزشده بسته به شرایط نگهداری آن در مراکز ناباروری تا چندین سال قابل استفاده است،‌گفت: سلامت جنین و تخمک فریزشده از لحاظ علمی کاملا ثابت شده است.

هر آنچه در مورد فریز تخمک باید بدانید

سلامت نیوز:متخصص زنان با اشاره به اینکه تخمک فریزشده بسته به شرایط نگهداری آن در مراکز ناباروری تا چندین سال قابل استفاده است،‌گفت: سلامت جنین و تخمک فریزشده از لحاظ علمی کاملا ثابت شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،خدیجه شادجو فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته ، در ارتباط با عمل فریز تخمک اظهار داشت: این اقدام در برخی از مراکز درمان نازایی انجام می‌شود که پیش از آن باید شرایط زنان و دختران از لحاظ فعالیت تخمدان‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: هر فردی که در معرض تضعیف تخمک باشد به او پیشنهاد می‌شود که تخمکش را جهت باروری در آینده فریز کند که افراد دارای سابقه یائسگی زودرس در خانواده خود، دخترانی که دیر ازدواج کرده و نگران بارداری هستند و بیماران مبتلا به سرطان که می‌خواهند وارد فاز شیمی‌درمانی شوند کاندیدهای مناسب فریز تخمک هستند.

این متخصص زنان بیان داشت: بیماران مبتلا به آندومتریوزی که تنها به دلیل اینکه احتمال بارداری آنها کمتر می‌شود و خطر ناباروری آنها را تهدید می‌کند نیز گاهی توسط پزشکان فریز تخمک برای‌ آنها پیشنهاد می‌شود.


شادجو عنوان کرد: عمل فریز تخمک از طریق سونوگرافی انجام شده و پیش از انجام این عمل از طریق دارو تخمدان‌ها را تحریک کرده و بعد تخمک را جهت فریز از بدن جدا می‌کنند.وی گفت: تخمک فریزشده بسته به شرایط و نگهداری آن تا چندین سال قابل استفاده بوده و جنین فریزشده نیز 20 تا 25 سال قابل استفاده است و باید این نکته را توجه داشت که بر اساس بررسی‌های انجام شده سلامت جنین و تخمک فریزشده مورد تأیید بوده و افراد نباید هیچ نگرانی در این زمینه داشته باشند.

این متخصص زنان خاطرنشان کرد: هزینه فریز تخمک در مراکز درمان ناباروری متفاوت بوده و مردم جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند با مراکز ناباروری همچون کلینیک ابن‌سینا و بیمارستان طالقانی تهران تماس بگیرند.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha