مرگ سالانه بیش از 3 میلیون نفر بر اثر بیماری های ریوی

۱۳۸۶/۰۱/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2488
مرگ سالانه بیش از 3 میلیون نفر بر اثر بیماری های ریوی
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از ستاد خبري ششمين كنگره بيماريهاي ريه و مراقبتهاي ويژه ، روزبه نقشين در خصوص برپايي اين كنگره خاطرنشان كرد اين كنگره از تاريخ 28 لغايت 31 فروردين ماه سال جاري به مدت چهار روز توسط دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني ايران و با همكاري مركز تحقيقات ريه دانشگاه علوم پزشكي ايران، انجمن متخصصان ريه، مراكز علمي و تحقيقاتي سراسر كشور و با حضور سخنراناني از ساير كشورهاي خارجي برگزار مي‌شود.
وي در ادامه به مهمترين اهداف برگزاري كنگره مذكور اشاره كرد و ارائه جديدترين دستاوردهاي علمي در زمينه بيماريهاي تنفسي و توسعه ديدگاههاي جديد درباره نحوه مقابله با اين بيماريها، توجه خاص به اختالات خواب و ارتباط آن با مشكلات تنفسي بيماران و مشكلاتي كه بيماران تنفسي در بخش‌هاي مراقبتهاي ويژه دارند، بيماريهاي آسم، بيماريهاي مزمن انسدادي ريه، اختلالات خواب مهمترين اهداف اين كنگره مي‌باشد كه با مشاركت فعالان و همكاران فوق تخصص بيماريهاي ريه سراسر كشور در مركز همايشهاي رازي دانشگاه علوم پزشكي ايران برپا مي‌شود.
نقشين خاطرنشان كرد: ثبت نام براي حضور در اين كنگره از مدتها قبل آغاز شده و تا روز برگزاري ادامه خواهد داشت. فوق تخصصهاي ريه، متخصصين داخلي، قلب و عروق، عفوني، گوش و حلق و بيني، بيهوش، طب اورژانس، طب كار، جراخان توراكس و پزشكان عمومي مشمولين امتياز آموزش مداوم اين كنگره هستند.
دبير اجرايي ششمين كنگره سراسري ريه و مراقبتهاي ويژه معتقد است با توجه به هزينه بالايي كه اين نوع درمانها دارد انتظار مي‌رود سازمانهاي مختلف بيمه جهت كاهش هزينه بيماران تنفسي همكاري لازم را با بيماران انجام دهند متاسفانه 80 درصد داروهاي جديد مشمول بيمه نيستند و بيماران بايد اين اقلام را بصورت آزاد تهيه نمايند.
دبير اجرايي ششمين كنگره سراسري ريه و مراقبتهاي ويژه با اشاره به گزارش سازمان بهداشت جهاني در سال 2002 خاطرنشان كرد بيماري مزمن انسداد ريه سومين عامل مرگ و مير در جهان خواهد بود و اين امر در كشورهاي در حال توسعه به ويژه ايران به دليل رشد روز افزون مصرف سيگار ابعاد گسترده تري دارد.
نقشين يادآور شد متاسفانه در كشور ما اطلاعات و آموزش به مردم در ارتباط با سيگار بسيار كم است و ضروري است تا مديران و قانونگذاران در زمينه ممنوعيت جوانان در خصوص استعمال دخانيات قوانيني را وضع نمايند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.78205s, 18q