خانواده یک مهندس پرواز که پسرشان بر اثر سهل‌انگاری کادر یک بیمارستان مبتلا به ویروس ایدز شده و جانش را از دست داده بود صبح دیروز با حضور در شعبه دوم دادگاه کیفری با شکایت از وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی خواستار دریافت دیه پسرشان شدند.

مرد مبتلا به ایدز با هدیه دادن کلیه‌اش به مهندس جوان باعث مرگ او شد/ همسر مهندس هم ایدز گرفت

سلامت نیوز: خانواده یک مهندس پرواز که پسرشان بر اثر سهل‌انگاری کادر یک بیمارستان مبتلا به ویروس ایدز شده و جانش را از دست داده بود صبح دیروز با حضور در شعبه دوم دادگاه کیفری با شکایت از وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی خواستار دریافت دیه پسرشان شدند.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه ایران نوشت: رسیدگی به این پرونده از سال ۸۵ به دنبال مرگ غیر طبیعی یک مهندس پرواز شروع شد. این مرد جوان  به‌خاطر از دست دادن کلیه‌اش نیاز به‌ کلیه اهدایی پیدا کرده بود و چند ماه بعد نیز مرد جوانی کلیه‌اش را به ازای ۴ میلیون تومان به مهندس جوان داد.

عمل جراحی با موفقیت انجام شد اما طولی نکشید به‌خاطر ضعیف شدن سیستم ایمنی او تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفت وپزشکان طی آزمایش‌های متعدد متوجه شدند او آلوده به ویروس ایدز شده است.مدتی بعد نیز مهندس جوان جان خود را ازدست داد. در تحقیقات پزشکی مشخص شد کلیه اهدایی مرد جوان آلوده به این ویروس مهلک بوده است برای همین او تحت تعقیب قرار گرفت اما مشخص شد وی جان باخته است.
پدر این پسر جوان وقتی تحت بازجویی قرار گرفت گفت قبلاً از بیماری پسرش مطلع بوده اما این موضوع را به خانواده مهندس پرواز نگفته است. او به اتهام مخفی کردن اطلاعاتی که باعث مرگ یک فرد شده محاکمه و به ده سال حبس محکوم شد.

مدتی بعد خانواده مهندس با طرح شکایتی دیگر اعلام کردند که عروس خانواده هم مبتلا به این بیماری شده است، بنابراین با شکایت از وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی تقاضای پرداخت دیه از بیت‌المال برای پسرشان کرده وهمچنین درخواست پرداخت هزینه درمان عروس خانواده را مطرح کردند.

صبح دیروز خانواده مهندس پرواز در اظهاراتشان به قضات شعبه دوم دادگاه ادعا کردند به خاطر سهل‌انگاری تیم پزشکی بیمارستان پسر وعروسمان مبتلا به ایدز شدند، حالا باید هم دیه پسرمان را بدهند وهم هزینه درمان عروسمان را پرداخت کنند. پس از پایان اظهارات پدر مهندس پرواز، قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =