چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
کد خبر: 252280

یک نورولوژیست با اشاره به انواع تب و تشنج در کودکان گفت: در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند.

چه کودکانی در معرض تشنج هستند؟

سلامت نیوز: یک نورولوژیست با اشاره به انواع تب و تشنج در کودکان گفت: در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند.

به گزارش سلامت نیوز، پرویز بهرامی، فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با تب و تشنج در اطفال اظهار داشت: این مشکل به طور کلی دو نوع عمده دارد که در نوع اول تب و تشنج ساده بوده، کمتر از 15 دقیقه به طول می‌انجامد و یکبار در 24 ساعت رخ می‌دهد.

وی افزود: نوع دوم تب و تشنج کمپلکس نام داشته که بیشتر از 15 دقیقه به طول می‌انجامد به صورت کانونی رخ می‌دهد و چندین بار در 24 ساعت ممکن است تکرار شود که در هر دو مورد باید بررسی دقیق توسط پزشک انجام گیرد.

فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی ادامه داد: شایع‌ترین بیماری نورولوژی در اطفال تب و تشنج که از 6 ماهگی تا 6 سالگی شیوع داشته و با بالا رفتن تب بالای 38 درجه به وقوع می‌پیوندد.

بهرامی گفت: در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند و مراقب‌های ویژه هنگام تب از جمله کنترل مداوم آن، پاشویه،‌استفاده از استامینوفن و در صورت نیاز شیاف را مدنظر قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: والدین باید زمانی که فرزندانشان تب دارند در آگاهی کامل بوده و نسبت به این قضیه جهت پیشگیری از عوارض جدی در فرزندانشان حساس باشند.

این نورولوژیست گفت: تشنج ناشی از تب شایع‌ترین نوع تشنج در کودکان است که بیشتر به دلیل بروز عفونت های گوارشی ، تنفسی و ادراری به وقوع می‌پیوندد لذا در هر کودک مبتلا به تشنج ناشی از تب باید کانون تب مشخص و درمان شود .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha