دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
کد خبر: 259367

جراح عمومی گفت: بودجه درنظر گرفته شده برای تأمین اقلام پزشکی کافی نیست از همین رو تعدادی از اقلام پزشکی در بیمارستان‌ها به صورت سهمیه‌بندی به بیمارستان می‌رسد.

سهمیه‌بندی تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها

سلامت نیوز:جراح عمومی گفت: بودجه درنظر گرفته شده برای تأمین اقلام پزشکی کافی نیست از همین رو تعدادی از اقلام پزشکی در بیمارستان‌ها به صورت سهمیه‌بندی به بیمارستان می‌رسد.


به گزار ش سلامت نیوز به نقل از فارس،حسین ذبیحی متخصص جراحی عمومی ، درخصوص وضعیت تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌ها توضیح داد: با تمهیدات صورت گرفته در زمینه تامین تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها درحال حاضر مشکل چندانی درخصوص تأمین این اقلام وجود ندارد.

وی گفت: بودجه درنظر گرفته شده برای تأمین اقلام پزشکی کافی نیست از همین رو تعدادی از اقلام پزشکی در بیمارستان‌ها به صورت سهمیه‌بندی به بیمارستان می‌رسد.

این جراح عمومی با بیان اینکه به طور مثال در زمینه برخی از جراحی‌ها تعداد محدودی تجهیزات جراحی در اختیار بیمارستان قرار می‌گیرد گفت: اگر تعداد بیماران نیازمند به این اقلام پزشکی از حد سهمیه‌ها بیشتر باشد بیمار باید در نوبت طولانی‌تری برای جراحی قرار بگیرد.

ذبیحی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زمینه واردات و تهیه اقلام پزشکی مشکل خاصی وجود ندارد و تاکنون کمبود جدی در این زمینه وجود نداشته است.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =