تعرفه‌هاي نظام پزشكي فردا اعلام مي‌شود

۱۳۸۶/۰۱/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2600
تعرفه‌هاي نظام پزشكي فردا اعلام مي‌شود


به گزارش سلامت نیوز، احمدرضا جمشيدي در گفت و گو با فارس، افزود: تعرفه‌هاي پزشكي بخش خصوصي بر اساس قانون و بر مبناي تعرفه هاي دولتي سال 85 با در نظر گرفتن نرخ تورم، سود سرمايه و استهلاك خدمات پزشكي و البته با توجه به وضعيت معيشتي مردم فردا در شوراي عالي بيمه تصويب و اعلام مي‌شود.
وي ادامه داد: هنوز نمي‌توان در مورد ميزان افزايش تعرفه‌هاي پزشكي 86 در بخش خصوصي نسبت به اين تعرفه‌ها در سال گذشته دقيقا اظهار نظر كرد اما بر اساس كارشناسي‌هاي انجام شده ممكن است برخي تعرفه‌ها هيچ افزايشي نسبت به تعرفه‌هاي سال قبل نداشته باشند از جمله k جراحي كه احتمالا عدد آن بر اساس نرخ مصوب سال گذشته ثابت مي‌ماند.
وي گفت: براي تعيين تعرفه‌هاي خدمات پزشكي بخش خصوصي در سال جاري سعي كرده‌ايم، نظرات وزارت بهداشت را مورد توجه قرار دهيم و با توجه به اينكه بيشترين اختلاف نظر با وزارت بهداشت در مورد k جراحي بود تعرفه آن نسبت به سال گذشته تغيير نمي‌كند و به صورت عددي ثابت مي‌ماند.
جمشيدي افزود: مشكلي كه اكنون در مورد تعرفه‌هاي پزشكي وجود دارد بيشتر متوجه تعرفه بخش دولتي است زيرا به جز افزايش 47 ميليارد توماني در صندوق بيمه كاركنان دولت كه سرانه درمان را در اين صندوق به 5 هزار تومان رساند هنوز سرانه درمان در ساير صندوقها از جمله صندوق بيمه خدمات درماني نيروهاي مسلح، بيمه روستائيان و بيماران خاص معلوم نيست و اميدواريم دولت با افزايش سرانه اين صندوقها در حد 5 هزار تومان به بخش دولتي كمك كند.
وي گفت:‌ در صورتي كه سرانه درمان در همه صندوقها افزايش پيدا نكند و با افزايش مناسب تعرفه خدمات دولتي مواجه نشويم بيمارستانهاي دولتي با مشكلات زيادي مواجه مي‌شوند و اين قضيه قطعا بيماران را به سمت بخش خصوصي سوق مي‌دهد و هزينه هاي مردم را افزايش مي‌دهد.
وي گفت:‌ تعرفه‌هاي پزشكي كه سال گذشته نظام پزشكي اعلام كرد سقف تعرفه‌ها در تهران بود و نظام پزشكي اكثر شهرستانها تعرفه‌هاي كمتر از آن را با توجه به وضعيت معيشتي مردم منطقه اعلام كردند.
معاون برنامه‌ريزي و سياستگزاري سازمان نظام پزشكي افزود: برنامه مهم سازمان نظام پزشكي در سال جاري اين است كه پس از اعلام تعرفه‌هاي جديد نظارت بر فعاليت پزشكان را افزايش دهد تا به طور قاطع با پزشكان خاطي برخورد شود و با اين كار تلاش مي‌كنيم با هر نوع دريافت وجه غير قانوني پزشكان برخورد كنيم و البته براي اين كار به همكاري وزارت بهداشت با توجه به نيروهايي كه در اختيار دارد نيازمنديم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38033s, 19q