تعرفه‌هاي نظام پزشكي در سال 86 ابلاغ شد

۱۳۸۶/۰۲/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2672
تعرفه‌هاي نظام پزشكي در سال 86 ابلاغ شد
احمدرضا جمشيدي، معاون برنامه‌ريزي و سياستگذاري سازمان نظام پزشكي در گفت‌و‌گو بافارس، افزود: ‌بر اساس مصوبه شوراي عالي نظام پزشكي ويزيت پزشكان عمومي در بخش خصوصي 4 هزار تومان، ويزيت پزشكان متخصص 6900 تومان و تعرفه ويزيت فوق متخصصان پزشكي 8500 تومان اعلام شد كه همه اين تعرفه‌ها نسبت به تعرفه‌هاي سال گذشته حدود 15 درصد افزايش يافته است.
وي ادامه داد: همچنين تعرفه ليسانسه‌هاي پروانه دار 3هزار، فوق ليسانسه‌هاي پروانه دار 3400 تومان و تعرفه دكتراي تخصصي معادل پزشك عمومي و 4 هزار تومان تعيين و ابلاغ شده است.
جمشيدي گفت: در بخش پاراكلينكي و آزمايشگاهي از جمله راديولوژي نيز تعرفه همه خدمات 15 درصد نسبت به تعرفه‌هاي سال گذشته افزايش يافته است اما تعرفه سي تي اسكن نسبت به سال گذشته 10 درصد افزايش يافته است و تعرفه MRI نسبت به سال گذشته افزايشي نداشته است.
معاون سازمان نظام پزشكي افزود: در بخش خدمات بيمارستاني نيز هتلينگ خدمات بيمارستاني حدود 18 درصد نسبت به سال قبل افزايش يافته است و به عنوان مثال هزينه هتلينگ يك تخت درجه يك در بخش عمومي 45 هزار تومان تعيين شده است اما نرخ K ها از جمله K جراحي، بيهوشي و داخلي همگي رقم ثابتي نسبت به پارسال دارند و ضريبي براي آنها تعيين نشده است بلكه رقم عددي آنها نسبت به سال گذشته ثابت مانده است.
وي اضافه كرد: به عنوان مثال K جراحي كه پارسال 30 هزار تومان بوده است ثابت مانده است و در صورتي كه K جراحي در بخش دولتي افزايش يابد نسبت آن به K جراحي بخش خصوصي از 10 برابر سال گذشته به حدود 8 برابر كاهش مي‌يابد كه به نظر مي‌رسد مورد قبول دولت باشد.
جمشيدي گفت: ضريب هتلينگ تختهاي CCU و ICU نيز مانند سال گذشته 33/2 برابر تعيين شده است.
وي افزود: اين تعرفه ها از همين امروز ابلاغ شده و لازم الاجراست و در صورت هر گونه تخطئ پزشكان از اين تعرفه ها سازمان نظام پزشكي با پزشكان متخلف برخورد مي‌كند.
وي گفت: در تعيين تعرفه ها سعي شده وضعيت معيشتي مردم و نظرات دولت لحاظ شود و اميدواريم امسال با همكاري و هماهنگي با دولت نظارت بر عملكرد پزشكان و رعايت تعرفه‌ها توسط آنها با دقت بيشتري انجام شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.23344s, 19q