تغییرات تازه در آزمون ارشد پزشکی 98

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۷ - کد خبر: 268594
تغییرات تازه در آزمون ارشد پزشکی 98

سلامت نیوز: مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 98، تغییر زمان آزمون و افزایش ظرفیت جدید برای یکی از رشته ها خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، براساس این اطلاعیه متقاضیانی که موفق به ثبت نام در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد پزشکی 98 نشده یا نیاز به تغییر و اصلاح اطلاعات خود برای شرکت در این آزمون را دارند، از امروز 26 فروردین تا چهارشنبه 28 فروردین ماه برای ثبت نام و تغییر اطلاعات مهلت دارند.
توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون نیز روزهای 23 تا 26 تیرماه صورت می گیرد.

** تغییر زمان آزمون ارشد پزشکی
بر اساس این اطلاعیه، با توجه به وقوع سیل در مناطق مختلف کشور و آسیب هموطنان ساکن در این مناطق و تأکید مقام عالی وزارت بهداشت، مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 89 که قرار بود در روزهای 30 و 31 خرداد برگزار شود به روزهای روزهای جمعه و شنبه 27 و 28 تیرماه موکول شد.
این آزمون در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود.

** انتشار کلید و نتایج نهایی آزمون
همچنین بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، اسامی نهایی پذیرفته شدگان و کارنامه نهایی نیز 20 شهریور ماه منتشر می شود. ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها نیز از 23 شهریور ماه آغاز می شود.


کلید اولیه آزمون دوره کارشناسی ارشد پزشکی 98 روز 29 تیرماه و همچنین کلید نهایی این آزمون نیز روز 9 مرداد ماه منتشر می شود.
همچنین، اعلام اسامی دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش به همراه اعلام کارنامه علمی مرحله اول در تاریخ 19 مرداد ماه منتشر می شود.
انجام انتخاب رشته محل نیز از ساعت 10 صبح روز 19 مردادماه آغاز و تا سه شنبه 22 مرداد امکان پذیر است.


اسامی پذیرفته شدگان در دانشگاه های شاهد، بقیه الله و ارتش برای برگزاری مرحله دوم آزمون روز 28 مرداد ماه اعلام می شود.
در صورت هرگونه تغییر در تاریخ های اعلام شده، اطلاعات از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود.
همچنین، بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش داروسازی ظرفیت پذیرش در رشته سم شناسی افزایش یافته است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.81947s, 19q