برخی از مواد شیمیایی که در جهان وجود دارند به قدری مضر هستند که به خطرناک بودنشان معروفند.

سلامت نیوز: برخی از مواد شیمیایی که در جهان وجود دارند به قدری مضر هستند که به خطرناک بودنشان معروفند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، یکی از قوی‌ترین این سموم، سم بوتولینوم (Botulinum toxin) است. سم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس(Botox) معروف است از سم باکتری کلستریدیوم تهیه و برای فلج موقت عضلات تزریق می‌شود. تزریق بوتاکس پرطرفدارترین عمل زیبایی است که بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود.

علاوه بر این مواد شیمیایی خطرناک دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از:

ماده اِن (Substance N) : طی جنگ جهانی دوم این ماده توسط نازی‌ها توسعه یافت.

تری‌فلورید کلر(Chlorine trifluoride) : یک ترکیب شیمیایی با شناسه "پاب‌کم ۲۴۶۳۷" است. شکل ظاهری این ترکیب، گاز بی‌رنگ است. پاب‌کم یک بنیان داده‌ها مربوط به مولکول‌های شیمیایی است که توسط مؤسسه ملی سلامت در ایالات متحده ایجاد شده است. این ماده نیز توسط آلمانی‌های نازی توسعه یافته است.

آزیدوآزاید آزاید(Azidoazide Azide) : برخلاف نام زیبایش یکی از خطرناک‌ترین مواد منفجره‌ای است که تاکنون توسط انسان ساخته شده است.

دیم اتیل کادمیوم (Dimethyl Cadmium): می‌تواند به عنوان یکی از سمی‌ترین مواد شیمیایی در جهان در نظر گرفته شود.

فلوئوروآنتیمونیک اسید(Fluoroantimonic acid) : فلوئوروآنتیمونیک اسید با فرمول شیمیایی HSbF۶ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۲۱۹۵۳۵۷۶ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است. این اسید قوی‌ترین اسید شناخته شده‌است.

"پاب‌کم"(PubChem) : یک بنیان داده‌ها مربوط به مولکول‌های شیمیایی است که توسط مؤسسه ملی سلامت در ایالات متحده ایجاد شده است.

اما در هرحال، به دلیل همه گیر بودن تزریق بوتاکس در میان افراد بهتر است بر روی این موضوع تاکید کنیم که سم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس(Botox) معروف است از سم باکتری کلستریدیوم تهیه و برای فلج موقت عضلات تزریق می‌شود، تزریق بوتاکس پرطرفدارترین عمل زیبایی است که بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود اما، به دلیل وجود این سم در این اقدام بسیار خطرناک تلقی می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =