سرنخ های به دست آمده از زورگیران خشنی که به خاطر گوشی دزدی، جوان 21 ساله ای را در مشهد به قتل رساندند، حکایت از آن دارد که این مجرمان بی رحم چند نفر دیگر را نیز به دلیل مقاومت در برابر زورگیری با ضربات چاقو مجروح کرده اند!

آدمکشی‌برای گوشی دزدی !

سلامت نیوز: سرنخ های به دست آمده از زورگیران خشنی که به خاطر گوشی دزدی، جوان 21 ساله ای را در مشهد به قتل رساندند، حکایت از آن دارد که این مجرمان بی رحم چند نفر دیگر را نیز به دلیل مقاومت در برابر زورگیری با ضربات چاقو مجروح کرده اند!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان، این جنایت هولناک، شب سه شنبه گذشته در منطقه قاسم آباد مشهد درحالی رخ داد که دو جوان 21 و 22 ساله روی نیمکت های پارک خطی در انتهای امامیه 81 نشسته بودند و با یکدیگر گفت وگو می کردند. عقربه های ساعت حدود 22 شب را نشان می داد که ناگهان سه جوان موتورسوار در خلاف جهت حرکت خودروها و از سمت بولوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی( میثاق) وارد پارک خطی شدند و در تاریکی شب به سوی دو جوان نیمکت نشین رفتند!


یکی از آن دو جوان با دیدن وضعیت حرکت در خلاف جهت و رفتارهای خشن موتورسواران، خطاب به دوستش (امیر) گفت: فکر کنم آن ها قصد خفت گیری دارند بیا فرار کنیم! این جوان 22 ساله درحالی که هنوز جملات خود را به پایان نرسانده بود، از روی نیمکت پرید و پا به فرار گذاشت ولی وقتی دید امیر تکان نخورد در فاصله نزدیکی ایستاد و به موتورسواران خیره شد!


گزارش خراسان حاکی است، سه جوان که سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت هوندا بودند و چنین وانمود می کردند که قصد پرسیدن سوالی را دارند در کنار امیر متوقف شدند اما ناگهان یکی از ترک نشینان موتورسیکلت، قمه وحشتناکی را بیرون کشید و در حالی که تیغه تیز آن در تاریکی شب می درخشید به طور کلنگی ضربه ای به شاهرگ گردن امیر وارد کرد تا گوشی تلفنش را رها کند! اما جوان 21 ساله به مقاومت در برابر زورگیران خشن پرداخت که در این هنگام دزد سنگدل، دوباره دو ضربه دیگر به قفسه سینه و پشت وی فرود آورد.


با وجود این امیر در حالی که دستش را روی گردن خون آلودش گذاشته بود و به زحمت راه می رفت به سوی منزل خودشان که یکی از واحدهای آپارتمانی همان منطقه بود حرکت کرد اما هنوز بیشتر از 30 قدم برنداشته بود که دیگر بر اثر خون ریزی شدید، توان حرکت را از دست داد و نقش بر زمین شد.
دوست امیر با دیدن این صحنه وحشتناک در حالی که از شدت ترس همه وجودش می لرزید به سوی امیر شتافت و او را در آغوش گرفت.


چند دقیقه بعد با تماس دوست امیر، نیروهای امدادی آژیرکشان به محل وقوع این صحنه مرگبار رسیدند و پیکر غرق در خون جوان 21 ساله را به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال دادند اما متاسفانه اقدامات درمانی کارساز نبود و این جوان قربانی زورگیری های خشن شد. بنابراین گزارش، با اعلام مرگ امیر بر اثر عوارض ناشی از اصابت چاقو به عناصر حیاتی گردن، بلافاصله ماموران انتظامی موضوع را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند. عقربه های ساعت به نیمه شب نزدیک می شد که قاضی کاظم میرزایی به همراه گروه ویژه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی عازم بیمارستان شدند  و بدین ترتیب تحقیقات تخصصی در این باره آغاز شد.


با دستور قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، جسد جوان 21 ساله به پزشکی قانونی انتقال یافت و در همان ساعات اولیه بامداد، جلسه تجزیه و تحلیل کارشناسی این جرم با راهنمایی و هدایت های قاضی میرزایی آغاز شد.ساعتی بعد استفاده از شگردهای تخصصی پلیس، حکایت از آن داشت که زورگیران سنگدل حدود نیم ساعت قبل از وقوع این جنایت وحشتناک، دو برادر را نیز در بولوار آزادی مشهد با ضربات قمه مجروح کرده اند تا گوشی تلفن آن ها را سرقت کنند. بنابر گزارش خراسان با به دست آمدن این سرنخ ها و با دستورات محرمانه قاضی میرزایی، گروه ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی مامور دستگیری موتورسواران زورگیر شدند. در همین حال ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که زورگیران هوندا سوار، فرد دیگری را نیز در بولوار مجیدیه مشهد و با ضربات کارد مجروح کرده اند! با توجه به اهمیت وحساسیت این پرونده جنایی، تصویر دزدان خشن چهره نگاری شد و تلاش شبانه روزی کارآگاهان با هدایت های قاضی ویژه قتل عمد ادامه یافت.

این درحالی است که بررسی های تخصصی کارآگاهان نشان می داد این دزدان بی رحم ابتدا برای ترساندن طعمه های خود،  آنان را با ضربه کارد مجروح می کردند و سپس دست به گوشی قاپی می زدند! بنابراین افرادی که با این شیوه مورد دستبرد زورگیران خشن،قرار گرفته اند یا اطلاعاتی در این باره دارند به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در منطقه رضاشهر مشهد مراجعه کنند یا با شماره تلفن 21825200 و 21825290 تماس بگیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha