یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
کد خبر: 278519

چندی قبل زن 47 ساله‌ای به‌نام پریسا تصمیم به انجام عمل لیپوساکشن گرفت. اما همه پزشکان عنوان کردند که اضافه وزن او آنقدر زیاد نیست که به‌عمل جراحی نیاز داشته باشد.

لیپوساکشن مرگبار در کلینیک خصوصی

سلامت نیوز: چندی قبل زن 47 ساله‌ای به‌نام پریسا تصمیم به انجام عمل لیپوساکشن گرفت. اما همه پزشکان  عنوان کردند که اضافه وزن او آنقدر زیاد نیست که به‌عمل جراحی نیاز داشته باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران ،اما پریسا سرانجام با جست و جو در اینستاگرام و فضای مجازی پزشک مورد نظرش را پیدا کرد و به مطبش در خیابان اندرزگو رفت. پس از معاینات اولیه پزشک جراح برایش وقت عمل تعیین کرد و صبح روز 11 آذر سال 97 پریسا به اتاق عمل کلینیک زیبایی خصوصی رفت و بعد از 5 ساعت عمل از اتاق خارج شد.


همسر پریسا گفت: وقتی می‌خواستیم همسرم را ترخیص کنیم گفتند باید یک شب در کلینیک بماند. فردای آن روز برای ترخیص رفتم اما باز هم یک روز دیگر همسرم را نگه داشتند و درنهایت بعد از دو روز پریسا ترخیص شد.

اما به محض اینکه به خانه آمد حالش بد شد و او را به بیمارستان بردیم.او ادامه داد: همسرم ساعت 6 عصر سومین روز پس از عمل جراحی در تاریخ 14 آذر فوت کرد. چند روز بعد از کادر درمانی کلینیک شکایت کردم و پرونده‌ای در دادسرای جرایم پزشکی تشکیل شد.

با تحقیقاتی که از کادر درمان انجام شد، کارشناسان دریافتند پزشکی که خودش را متخصص جراحی زیبایی معرفی کرده بود جراح عمومی بوده و مهم تر از آن اینکه عمل لیپوساکشن را دستیارش که تکنیسین اتاق عمل بوده انجام داده است.

زمانی که از این ماجرا با خبر شدم از دکتر و تکنیسین به‌خاطر قتل عمد شکایت کردم. از سوی دیگر کمیسیون 5 نفره کارشناسان پزشکی پس از بررسی پرونده مرگ پریسا، عمل لیپوساکشن را بدون رعایت موازین فنی و علمی جراحی تشخیص داده و اعلام داشتند جراح مورد نظر فاقد مهارت لازم بوده است و قصور پزشک را در مرگ زن میانسال 100 درصد اعلام کردند.


 از آنجایی که شکایت همسر پریسا از قصور پزشکی به قتل عمد تبدیل شده بود، پرونده با قرار عدم صلاحیت به دادسرای جنایی تهران ارجاع شد. بازپرس جنایی پس از مطالعه پرونده دستور احضار پزشک و تکنیسین اتاق عمل را صادر کرد. همچنین دستور داد که دوباره از شاهدان عمل جراحی زن جوان تحقیقات صورت گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =