گروهی از پزشکان در تحقیقات خود به اثرات مثبت اسپری تنفسی حاوی سه نوع دارو پی بردند که می‌تواند گزینه درمانی مناسبی برای مبتلایان به آسم باشد.

اسپری تنفسی جدید، گزینه درمانی مناسب برای مبتلایان به آسم

سلامت نیوز:گروهی از پزشکان در تحقیقات خود به اثرات مثبت اسپری تنفسی حاوی سه نوع دارو پی بردند که می‌تواند گزینه درمانی مناسبی برای مبتلایان به آسم باشد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایسنا، این اسپری جدید که حاوی سه نوع داروست کنترل علائم بیماری آسم را در افرادی که درمان آنان به سختی انجام می‌شود آسان‌تر و بهتر می‌سازد.
در این بررسی بیش از ۲۵۰۰ فرد مبتلا به آسم در ۱۷ کشور جهان مورد مطالعه قرار گرفتند. این بیماران اسپری تنفسی حاوی سه دارو را تست کردند: استروئید پیشگیری کننده برای کنترل التهاب، بازکننده‌های برونش (برونکودیلاتورها) برای باز نگه‌داشتن مجرای تنفسی و دارویی موسوم به گلیکوپیرونیوم که روی مجرای تنفسی تاثیر مثبت دارد.
محققان دریافتند: گنجاندن سه دارو در یک اسپری تنفسی در پیشگیری از حملات آسمی خفیف تا شدید نسبت به درمان‌های استاندارد حاوی دو دارو موثرتر عمل می‌کند.
به گزارش هلث‌دی نیوز، محققان شرکت داروسازی Chiesi Farmaceutici در ایتالیا گفت: با در نظر گرفتن کاهش سالانه حملات شدید آسمی این انتظار وجود دارد که اسپری تنفسی جدید بتواند گزینه درمانی مطلوبی باشد.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha