دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
کد خبر: 284319

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان گفت: علائم و درد‌ها بعد از برداشتن كیسه صفرا می‌تواند تشدید شود یا ادامه یابد، بنابراین در هر صورت باید بررسی علت آن به صورت دقیق توسط پزشك انجام شود.

دردهای بعد از عمل كیسه صفرا را جدی بگیرید

سلامت نیوز:عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان گفت: علائم و درد‌ها بعد از برداشتن كیسه صفرا می‌تواند تشدید شود یا ادامه یابد، بنابراین در هر صورت باید بررسی علت آن به صورت دقیق توسط پزشك انجام شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،دكتر سیدمحمدحسن امامی اظهار كرد: علل دردهای خارج مجاری صفراوی شامل عفونت‌های ویروسی، زونا و سكته قلبی است و ممكن است قبل یا پس از عمل كیسه صفرا این درد‌ها پزشك را به اشتباه بیندازد.

همچنین ابتلا به سرطان مجاری صفراوی نیز ممكن است با علائم مشابه بیماری‌های كیسه صفرا همراه باشد و این موضوع نیز پزشك را در درمان به خطا بكشاند.


وی افزود: در صورتی كه دردهای بعد از عمل كیسه صفرا علل داخلی داشته باشد، ابتدا با روش‌های بالینی، رادیولوژیك و آزمایشگاهی بررسی می‌شود.

در صورتی كه عوامل خارجی مجاری صفراوی مشكل و منشأ دردهای بعد از عمل كیسه صفرا باشد باید نسبت به درمان اختصاصی آن نیز اقدام شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha