پلیس فتای همدان از کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون تومانی با روبات صیغه‌یاب خبر داد.

باز هم کلاهبرداری با روبات صیغه‌یاب

سلامت نیوز: پلیس فتای همدان از کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون تومانی با روبات صیغه‌یاب خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شرق، سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد گفت: یک شهروند با حضور در پلیس فتا عنوان کرد صد میلیون تومان از حساب او برداشت شده و خواستار پیگیری این موضوع شد.

او اضافه کرد: طبق ادعای مال‌باخته او یک ماه پیش در یک سایت همسریابی و صیغه‌یابی عضو شده و پس از انتخاب فرد مورد نظر خود با استفاده از لینکی که ادمین کانال در اختیار او قرار داده بود، وارد یک درگاه پرداخت الکترونیکی شد.

رئیس پلیس فتای همدان ادامه داد: این فرد با استفاده از این درگاه جعلی و وارد‌کردن مشخصات کارت بانکی دو هزار تومان به حساب ادمین واریز کرد که این رقم از حساب او کسر نشد، چرا‌که این درگاه جعلی بود و مال‌باخته به هدف خود در مورد صیغه نیز نرسید.

سرهنگ سرخوش‌نهاد گفت: با توجه به اینکه این فرد در این حساب بانکی موجودی نداشت، سرقتی از او صورت نگرفت اما پس از یک ماه ۲۰۰ میلیون تومان به این حساب واریز شد و کلاهبرداران از واریز این پول مطلع شدند.

او بیان کرد: افراد کلاهبردار صد میلیون تومان این حساب را بی‌درنگ به سرقت بردند. سپس مال‌باخته با تغییر رمز دوم کارت از به‌‌سرقت‌رفتن مابقی سپرده‌اش جلوگیری کرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان اظهار کرد: بیشتر سایت‌ها و نرم‌افزارهای صیغه‌یابی و همسریابی در راستای کلاهبرداری راه‌اندازی شده‌اند و نباید به آنها اعتماد کرد.

سرهنگ سرخوش‌نهاد اضافه کرد: باید با فعال‌سازی رمز یک‌بار‌مصرف و سامانه پیامک اعلام تراکنش مالی از به‌سرقت‌رفتن موجودی حساب بانکی جلوگیری کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =