سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد

شیوع چشمگیر سرخک در سال ۲۰۱۹

۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۵ - کد خبر: 285324
شیوع چشمگیر سرخک در سال ۲۰۱۹

سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: موارد ابتلا به بیماری سرخک در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر بوده‌ است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه شیوع جهانی بیماری سرخک افزایش قابل توجهی داشته‌ است، متذکر شدند: در سه ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به بازه زمانی سال گذشته میزان ابتلا به این بیماری افزایش ۳۰۰ درصدی داشته‌ است.


این سازمان اعلام کرد: بی‌اعتمادی افراد به واکسن سرخک، شکاف عمیق در پوشش واکسیناسیون و نیز دسترسی ناکافی افراد به مراکز مراقبتی و درمانی از جمله عوامل افزایش شدید موارد ابتلا به این بیماری است.


ویروسِ عامل این بیماری به شدت مسری است که اغلب با علائمی همچون تب بالا و راش (ضایعات پوستی) آغاز می‌شود و می‌تواند بیمار را با مشکلاتی از قبیل ناشنوایی، ذات‌الریه و اسهال مواجه کند. اگرچه این بیماری تا حد بسیار زیادی از طریق واکسیناسیون در دوران کودکی قابل پیشگیری است، برآوردها نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۱۰ هزار نفر که بیشتر آنان کودکان کمتر از پنج سال بوده‌اند بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.


به گزارش firstpost، جمهوری کنگو، اوکراین، برزیل، فیلیپین و آمریکا از جمله کشورهایی هستند که بیشترین موارد ابتلا به بیماری سرخک را داشته‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.41811s, 19q