تنفس هوای سالم در تهران پس از ۸ روز

۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۵ - کد خبر: 285381

سلامت نیوز:بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت پس از هشت روز در شرایط سالم قرار گرفت. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در نخستین ساعات امروز (۱۰ آذر) با توجه به شرایط مساعد جوی روز گذشته و پراکندگی آلاینده‌ها، کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار داشته است. هر چند با آغاز تردد خودروها غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ،به‌تدریج با افزایش میزان پایداری جوی و کاهش سرعت باد پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند بنابراین در ساعات پایانی امروز و همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی در بیشتر مناطق پایتخت افزایش غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نیست.


شرایط جوی آرام همراه با انباشت آلاینده‌ها تا صبح فردا (۱۱ آذر) ادامه دارد و همزمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.


با افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و گاهی بارش پراکنده در ساعات بعد ازظهر فردا از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود با وجود این طی فردا شب با احتمال بارش باران، تجمع ذرات معلق ناشی از افزایش حجم ترافیک و عدم وزش باد مؤثر انتظار می‌رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق کاهش پیدا کند. گرچه نسبت به امشب از شدت کمتری برخوردار خواهد بود.


بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۹۸ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۹۶ همچنان در شرایط سالم است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40068s, 19q