تعهد سازمان ملل متحد به همکاری با افراد دارای معلولیت برای ساختن آینده‌ای پایدار، فراگیر و قابل تغییر

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 285628
تعهد سازمان ملل متحد به همکاری با افراد دارای معلولیت برای ساختن آینده‌ای پایدار، فراگیر و قابل تغییر

سلامت نیوز:دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی افراد دارای معلولیت،3 دسامبر2019 برابر با 12 آذرماه جاری بر تعهد سازمان ملل متحد به همکاری با افراد دارای معلولیت برای ساختن آینده‌ای پایدار، فراگیر و قابل تغییر تاکید کرد، آینده‌ای که در آن همگان اعم از زنان، مردان، دختران و پسران دارای معلولیت، به توانایی‌های بالقوه خود پی ببرند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

هنگامی که حقوق افراد دارای معلولیت را تامین می کنیم، به دستیابی به تعهد محوری دستورکار 2030 نزدیک‌ترمی شویم یعنی کسی نادیده انگاشته نشود.

با وجود این که هنوز کار‌های زیادی برای انجام باقی مانده است، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در ساختن جهانی فراگیر برای همگان دیده می‌شود.

تقریبا تمامی دولت‌های عضو سازمان ملل متحد کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت را تصویب کرده‌اند و اینجانب آنانی که هنوز چنین نکرده‌اند را تشویق می‌کنم بدون معطلی آن را تصویب نمایند.

اینجانب در ماه ژوئن، "راهبرد فراگیری معلولان ملل متحد" را معرفی کردم تا معیارها و عملکردمان در زمینه شمول معلولیت را، در تمامی زمینه‌های کار خود و در سراسر جهان بالا ببریم.

و برای نخستین بار، شورای امنیت اولین قطعنامه خود درحمایت از افراد دارای معلولیت در مخاصمات مسلحانه را به تصویب رساند.

مصمم هستیم الگوی راهبری این امر باشیم.

در این روز بین‌المللی، اینجانب بار دیگر بر تعهد سازمان ملل متحد به همکاری با افراد دارای معلولیت برای ساختن آینده‌ای پایدار، فراگیر و قابل تغییر تاکید می‌کنم، آینده‌ای که در آن همگان اعم از زنان، مردان، دختران و پسران دارای معلولیت، به توانایی‌های بالقوه خود پی ببرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.88181s, 18q