سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
کد خبر: 285962

هر روز بین مراجعانم در كلینیك ارولوژی، آقایانی را داریم كه متقاضی جراحی پروتز به منظور افزایش سایز اندام تناسلی هستند. متأسفانه این تصور اشتباه از كاركرد پروتز عمدتا تحت تأثیر تبلیغات سوء شبكه‌های ماهواره‌ای برای گروه‌هایی از مخاطبان ایجاد شده است.

عوارض استفاده نابجا از پروتز در آقایان

سلامت نیوز:هر روز بین مراجعانم در كلینیك ارولوژی، آقایانی را داریم كه متقاضی جراحی پروتز به منظور افزایش سایز اندام تناسلی هستند. متأسفانه این تصور اشتباه از كاركرد پروتز عمدتا تحت تأثیر تبلیغات سوء شبكه‌های ماهواره‌ای برای گروه‌هایی از مخاطبان ایجاد شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،نكته مهمی كه بسیاری از متقاضیان این نوع جراحی نمی‌دانند این است كه بعد از تعبیه پروتز، امكان برگشت به حالت قبل جراحی وجود ندارد و بافت اسفنجی آلت تخریب و تخلیه می‌شود. لذا لازم است فرد متقاضی جراحی، كاملا در مورد این عمل، روش‌ها و عوارض آن مطلع باشد.

جراحی پروتز، مناسب برای آقایانی است كه از مشكل اختلال نعوظ رنج می‌برند و از سایر روش‌های درمانی مثل فیزیوتراپی عضلات لگن، داروهای خوراكی، داروهای تزریقی، شاك ویو و در نهایت واكیوم سودی نبرده‌اند. در واقع این روش، آخرین اقدام درمانی در اختلالات نعوظ است. نكته مهم این است كه بیشتر این گونه‌ افراد دارای اختلال نعوظ، میل جنسی مطلوب و بعضا فراتر از افراد عادی داشته و به‌راحتی به ارگاسم می‌رسند. ولی به‌علت تحقق‌نیافتن نعوظ، امكان برقراری رابطه جنسی را ندارند.

لازم است توجه داشته باشید كه جراحی پروتز مناسب افرادی با آسیب‌های عروقی و عصبی است. مثلا برای افراد میانسال و مسن با بیماری‌های زمینه‌ای شدید مانند دیابت و فشار خون و چاقی.

پروتزهای غیربادی (منعطف): از یك جفت میله مخصوص و قابل انعطاف تشكیل شده است كه با عمل جراحی، داخل بافت مخصوص آلت قرار داده می‌شود. بیمار موقعیت آلت و میله‌ها را می‌تواند خودش تنظیم كند و با این روش آلت همیشه حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از نعوظ قبلی خود را خواهد داشت.

این دسته از پروتزها قیمت مناسب‌تری دارند و نحوه كار با آن‌ خیلی آسان است. همچنین جراحی تعبیه پروتز ساده است.

پروتز بادی: این روش هزینه بیشتر، جراحی تعبیه دشوارتر، اما نتیجه ظاهری و عملكردی بهتری برای نعوظ همراه دارد. بیمار پروتز را با فشار دادن روی پمپ كوچكی كه در كیسه بیضه‌ها قرار می‌گیرد باد و سفت می‌كند و بعد از رابطه نیز با فشار دادن پمپ، آلت را به حالت قبل باز می‌گرداند.

نكته مهم: تأكید می‌كنم كه اختلالات نعوظ در آقایان در هر سن و شرایطی قابل اصلاح است و در صورت اثربخش‌نبودن سایر روش‌ها، می‌توانید برای تعبیه پروتز اقدام كنید. آقایانی هم كه تصور می‌كنند با تعبیه پروتز می‌توانند مشكلات رابطه با همسر خود را حل كنند، بهتر است به همكاران مشاور و روان‌شناس در روابط زوجین مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =