ابتلای ۱۲۷۹ نفر به این ویروس مرموز و مرگ ۴۱ نفر

چین به دلیل شیوع کرونا در 10 روز بیمارستان 1000 تختخوابی می سازد

۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۸ - کد خبر: 288318
چین به دلیل شیوع کرونا در 10 روز بیمارستان 1000 تختخوابی می سازد

سلامت نیوز: عملیات ساخت بیمارستان ووهان که قرار است ظرف 10 روز به بهره برداری برسد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، چین اعلام کرد برای درمان بیماران مبتلا به ویروس مرموز ذات الریه از خانواده کرونا، یک بیمارستان هزار تختخوابی را در عرض ۱۰ روز در شهر «ووهان» منشا اصلی این ویروس می سازد.

روزنامه چاینا دیلی چین روز شنبه گزارش کرد این شهر به دلیل افزایش شمار بیماران با کمبود تخت روبرو شده است و برای همین لازم است که چنین بیمارستانی به سرعت احداث شود.

بیمارستان قرار است در مساحتی به متراژ ۲۵ هزار متر مربع ساخته شود طراحی بیمارستان که از سه روز پیش شروع شده است تا روز شنبه این هفته به پایان می رسد.

این بیمارستان مشابه بیمارستان «شیایو تانگشان» است که برای درمان بیماران مبتلا به سارس در پکن ساخته شد.

به دنبال شیوع گسترده بیماری مرگبار سارس در چین در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ میلادی که جان دهها نفر را گرفت، یک بیمارستان برای مداوای مبتلایان در شهر پکن در مدت ۶ روز و هفت شب ساخته شد.

این بیمارستان در منطقه چانگ پینگ در حومه شهر پکن و در مساحتی به میزان ۲۵ هزار متر مربع توسط ارتش چین ساخته شد بعد از ساخت این بیمارستان ۶۸۰ نفر از مبتلایان سارس به سرعت در آن بستری شدند که فقط ۸ نفر آنها جانشان را از دست دادند.

بیمارستان شهر ووهان در مرکز چین در منطقه چای دیان ساخته می شود و دولت محلی تاکید کرده است که ساخت این بیمارستان کاملا ضرورت دارد.

یک مقام چینی گفته است مراکز درمانی ووهان از رسیدگی به خیل مراجعین ناتوان شده اند به همین دلیل احداث این بیمارستان ضروری است.

تازه ترین آمارها نشان می دهد که ۱۲۷۹ نفر به این ویروس مرموز مبتلا شده اند و ۴۱ نفر نیز جانشان را از دست داده اند.

آمارها نشان می دهد که ۲۹ استان و منطقه چین به این ویروس مبتلا شده اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64223s, 18q