یک متخصص چشم پزشکی گفت: بیماری چشمی «بلفاریت» به التهاب لبه پلک یا ریشه مژه‌ها گفته می‌شود و در افرادی بروز می‌کند که زمینه شوره چشم دارند.

وقتی شوره‌های چشم دیدتان را تیر و تار می‌کند

سلامت نیوز:یک متخصص چشم پزشکی گفت: بیماری چشمی «بلفاریت» به التهاب لبه پلک یا ریشه مژه‌ها گفته می‌شود و در افرادی بروز می‌کند که زمینه شوره چشم دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،قاسم فخرایی متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص گلوکوم یا آب سیاه درباره بیماری چشمی «بلفاریت»، گفت: بیماری چشمی «بلفاریت» یا «التهاب پلک» به التهاب لبه پلک یا ریشه مژه‌ها گفته می‌شود و در افرادی که زمینه ابتلا به این بیماری را دارند بروز پیدا می‌کند.


او افزود: ساختار غدد چربی لبه پلک‌ها باعث بروز بیماری چشمی «بلفاریت» می‌شود که با تجمع میکروبی همراه نیست، نوع دیگر آن در افرادی بروز می‌کند که زمینه‌ شوره چشم دارند، این بیماری با تجمع میکروب و باکتری‌ها در اطراف مژه‌ها همراه است که باعث پوسته پوسته شدن و  تجمع ترشحات می‌شود.


این متخصص چشم پزشکی تصریح کرد: شوره چشمی که باعث ایجاد بیماری «بلفاریت» یا «التهاب پلک ها» می‌شود با تجمع و تحریک باکتری‌ها و آلودگی‌ در اطراف چشم، سوزش را برای افراد به ارمغان می‌آورد.


فخرایی درباره تاثیر اختلال در عملکرد غده‌های چربی لبه پلک‌ها گفت: این اختلال یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل در بروز بیماری چشمی «بلفاریت» یا «التهاب پلک» است که با تجمع باکتری و میکروب همراه نیست، اما با جوش زدن در نواحی پلک‌ها باعث آزار و اذیت افراد می‌شود و می‌تواند آرامش فرد را بگیرد.

این فوق تخصص گلوکوم درباره درمان بیماری چشمی «بلفاریت» یا «التهاب پلک»، گفت: شستشوی مداوم لبه پلک ها، رعایت اصول بهداشتی، ماساژ گرم نواحی اطراف چشم‌ها با استفاده از کمپرس گرم و قرار دادن آن روی پلک‌ها باعث می‌شود تا ترشحات غده چربی به نرمی از اطراف چشم خارج شوند؛ چرا که باقی ماندن آن‌ها در ضخامت پلک باعث التهاب و سوزش می‌شود.


فخرایی در پایان گفت: در بعضی مواد بیماری‌های سیستمیک  با «بلفاریت» یا «التهاب پلک» مرتبط هستند که متخصصان چشم پزشکی در این صورت درمان‌های دارویی خوراکی تجویز می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha