فوق تخصص ریه گفت: اگر مجبور به استفاده از مواد شوینده هستید، حداقل از نوع مواد شوینده پودری استفاده کنید؛ ضمن اینکه در فضای بسته از مواد شوینده استفاده نشود و در صورت استفاده، سیستم تهویه را روشن کرده و حتماً از ماسک استفاده کنید.

هنگام خانه‌ تکانی چگونه از «شوینده‌» استفاده کنیم؟

سلامت نیوز:فوق تخصص ریه گفت: اگر مجبور به استفاده از مواد شوینده هستید، حداقل از نوع مواد شوینده پودری استفاده کنید؛ ضمن اینکه در فضای بسته از مواد شوینده استفاده نشود و در صورت استفاده، سیستم تهویه را روشن کرده و حتماً از ماسک استفاده کنید.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،سیدعلی جواد موسوی، فوق تخصص ریه و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره «اقدامات پیشگیرانه از بروز مسمومیت با مواد شوینده»، اظهار داشت: مواد شوینده سه نوع هستند که شامل شوینده‌های مایع، پودر و اسپری، خطرناک‌ترین مواد شوینده نوع اسپری آن است و به شدت ریه را آزار می‌دهد؛ به خصوص وقتی که در یک فضای بسته مورد استفاده قرار گیرد.


وی با بیان اینکه افراد دچار بیماری قلبی و ریوی، آزار بیشتری از مواد شوینده می‌بینند، گفت: این آزار دو نوع است؛ اگر میزان مصرف بالا باشد، به صورت حاد باعث بیماری می‌شود، اما اگر مقدار آن کمتر باشد و در برخورد مکرر قرار گیریم، باعث آسیب ریه و بروز آسم می‌شود. 


فوق تخصص ریه افزود: توصیه می‌کنیم مردم از مصرف مواد شوینده هنگام نظافت خانه پرهیز کنند، اما اگر مجبور به استفاده از آن هستند، حداقل از نوع مواد شوینده پودری استفاده کنند؛ ضمن اینکه در فضای بسته از مواد شوینده استفاده نشود و هنگام استفاده، سیستم تهویه را روشن کرده و حتماً از ماسک استفاده کنند.
برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha