تبعات مصرف الکل متانول

۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۵:۰۲ - کد خبر: 290618
تبعات مصرف الکل متانول

سلامت نیوز:معاون آموزش سازمان اورژانس کشور با هشدار در مورد مصرف خوراکی الکل متانول به عنوان محلول ضدعفونی تاکید کرد: مصرف خوراکی الکل و ورود آن به معده نقشی در از بین بردن ویروس کرونا ندارد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، سید پژمان آقازاده در این باره گفت: با توجه به افزایش تعداد مصرف کنندگان الکل متانول برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و خطرات استفاده از آن گفت: متانول در رده ترکیبات ضد عفونی کننده نیست و افراد به دنبال ضد عفونی کردن دست ها، اشیاء و سطوح ممکن است به اشتباه از این نوع الکل یا به اصطلاح الکل صنعتی استفاده کنند که بسیار سمی بوده و هنگام تماس با پوست،جذب بدن شده و می تواند عوارضی همچون کوری،مشکلات کلیوی و حتی مرگ شود.


وی افزود: با توجه به این باور غلط که مصرف خوراکی الکل موجب جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا می شود ، این روز ها شاهد مراجعه تعداد زیادی از افراد به مراکز درمانی با مشکلات مسمومیت با الکل هستیم که متاسفانه اکثریت بدون دانش قبلی حتی از الکل متانول که بسیار کشنده است استفاده کرده اند که همین امر موجب کوری، الزام به دیالیز و حتی جان باختن تعدادی از هموطنان شده است.


آقازاده با اشاره به اینکه ویروس کرونا ممکن است از راه دستگاه تنفسی، دهان و چشم ها وارد بدن انسان شود گفت: مصرف خوراکی الکل و ورود آن به معده نقشی در از بین بردن ویروس کرونا ندارد.


معاون آموزش سازمان اورژانس کشور در آخر به سوء استفاده برخی افراد سود جو در مورد ساخت مواد ضدعفونی غیر استاندارد اشاره کرد و گفت: هموطنان حتماً هنگام خرید مواد ضدعفونی دقت کنند و از فروشگاه هایی که مجوز پخش دارند تهیه کنند و به برچسب مندرج بر روی محصول توجه و از مجاز بودن محلول جهت مصرف ضدعفونی اطمینان حاصل نمایند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.34102s, 19q