مدیرکاهش بلایای وزارت بهداشت گفت: پیشگیری و مراقبت از مردم به خصوص سالمندان و مادران باردار از بیماری کرونا و دسترسی آسان مردم به خدمات پزشکی و مراقبتی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی در مناطق آسیب دیده از سیل انجام‌ می‌شود.

حضور تیم‌های واکنش سریع در مناطق سیل زده/مراقبت از سیل‌زدگان در برابر کرونا

سلامت نیوز: مدیرکاهش بلایای وزارت بهداشت گفت: پیشگیری و مراقبت از مردم به خصوص سالمندان و مادران باردار از بیماری کرونا و دسترسی آسان مردم به خدمات پزشکی و مراقبتی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی در مناطق آسیب دیده از سیل انجام‌ می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز، محمد اسماعیل مطلق، مدیرکاهش بلایای وزارت بهداشت در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده تا صبح امروز، اظهار داشت: 11 استان شامل هرمزگان،بوشهر، فارس،سیستان و بلوچستان، قم،گیلان، خراسان جنوبی و رضوی، مازندران، سمنان و کرمان تحت تأثیر این حوادث جوی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه 21 نفر در این حوادث مصدوم شده‌اند، افزود: در این حوادث 12 نفر جان باختن و 2 نفر نیز مفقود شده‌اند.

مدیرکاهش بلایا وزارت بهداشت افزود: تیم‌های واکنش سریع حوزه سلامت در مناطق آسیب دیده استان‌های کرمان، هرمزگان و بوشهر جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی حضور پیدا کردند.

مطلق بیان داشت: پیشگیری و مراقبت از مردم به خصوص سالمندان،مادران باردار و جوانان از بیماری کرونا و دسترسی آسان  مردم به خدمات  پزشکی و مراقبتی به خصوص کودکان از جمله اقداماتی است که  توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق  آسیب دیده از سیل انجام‌ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پزشکان، بهورزان، مراقبین بهداشت،کارشناسان مدیریت کاهش بلایا، خانواده، بیماری‌ها، بهداشت محیط، تغذیه و روان‌شناسی، در روستاها و شهرهای آسیب از سیل مشغول خدمت رسانی هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha